BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Sport

Gjithçka bëhet zyrtare/ Benzema firmos me kampionët e Al-Ittihad, nuk do ta besoni sa pritet të paguhet në sezon

Gjithçka bëhet zyrtare/ Benzema firmos me kampionët e

Al Ittihad njoftoi marrëveshjen me Karim Benzema, i cili do të qëndrojë rezident i Arabisë Saudite deri në vitin 2026.

Sulmuesi francez ka nënshkruar një kontratë me sauditët deri në vitin 2026 dhe do të marrë rreth 200 milionë euro në vit. Në këtë mënyrë, Benzema bëhet lojtari i dytë më i paguar në planet, pas Cristiano Ronaldos, i cili gjithashtu luan në të njëjtën ligë. Tashmë mbetet vetëm prezantimi i tij, ku pritet të marrin pjesë rreth 65 mijë sportdashës.

Kujtojmë se Al Ittiha , me trajner Nuno Espirito Santo, është kampioni në fuqi i Arabisë Saudite, pasi fitoi titullin këtë vit, diçka që aspiron ta arrijë sërish me Benzemanë tashmë në përbërjen e saj.