Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Gjoba e majme nga UEFA për gjestin e turpshëm, Ronaldo e shlyen vetëm për 120 minuta

Postuar: 21/03/2019 - 20:57

 Vetëm një gjobë për Ronaldon. Tifozët bardhezinj mund të marrin frymë të çliruar. CR7 do të luajë në çerekfinalet e Championsit ndaj Ajaksit. UEFA ka përdorur për sulmuesin e Juventusit të njëjtën valë ndëshkimi si për Simeonen, 20 mijë euro. Një shifër shumë e lartë për pjesën dërrmuese të njerëzve, por jo për portugezin, që atë gjobë e shlyen me pagën e 120 minutave.

Sepse sipas të dhënave të fundit të shpërndara nga Forbes, Ronaldo ka fituar në total 95 milionë euro në vitin e fundit. Llogaritë bëhenn lehtësisht. Për të paguar gjobën e UEFA-s, atij i mjaftojnë 12 minuta.

CR7, në një muaj ka fituar 7.93 milionë euro, në 24 orë 264 mijë euro dhe 11 mijë euro për një orë. Ndaj për 20 mijë euro i mjaftojnë më pak se 120 minuta. Në klasifikimin special të Forbes, CR7 është pas boksierit amerikan Flojd Mejuethër (250 mln euro) dhe Lionel Mesit (96 mln euro).

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/06/2019 - 09:19

Ky sezon që u mbyll ka qenë padyshim një nga më të dështuarit për brazilianin Neymar.

Postuar: 17/06/2019 - 07:24

Së fundmi ka ndodhur një ndeshje miqësore me qëllime bamirësie mes ekipit të Granit Xhakës dhe at

Postuar: 16/06/2019 - 15:57

Maurizio Sarri është trajneri i ri i Juventusit.

Postuar: 16/06/2019 - 09:04

Kolumbia ka mundur 2-0 Argjentinën në ndeshjen e parë të Grupit B të Kupës së Amerikës.

Postuar: 16/06/2019 - 07:56

Brazili është padyshim lider i futbollit botëror, jo vetëm me kupa bote të fituara më shumë nga t

Postuar: 16/06/2019 - 07:55

Kukësi po projekton ekipin e sezonit të ri, më së pari duke e bërë gati për sfidat e mëdha në Lig

Postuar: 16/06/2019 - 07:53

Futbolli shqiptar ka ulje-ngritjet e tij, natyrisht arritjet dhe mangësitë e veta.