Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Goditet me sende të forta nga një tifoz në stadium, gjyqtari shtrihet i gjakosur në fushë

Postuar: 10/08/2018 - 13:37

Në ndeshjen eliminatore të “Europa League” mes Sturm Graz dhe AEK Larnaca, ka mbetur i plagosur arbitri anësor pasi u godit me sende të forta nga një tifoz në stadium.
 
Ngjarja ndodhi në një moment gjatë pjesës së dytë kur skuadra e Qipros ishte në avantazh me rezultatin 0-2,  dhe një tifoz goditi me shishe në kokë gjyqtarin, i cili u shtri në fushë i gjakosur pasi mori një plagë në kokë.
 
Episodi solli ndërprerjen e takimit, por skuadrat u kthyen në fushë për pjesën e mbetur të lojës. Në fund ndeshja u mbyll me shifrat 0-2, por për skuadrën austriake pritet të ketë një dënim të rëndë nga UEFA.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 21

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/10/2018 - 20:23

Një përplasje e tmerrshme ka ndodhur ditën e sotme në Çmimin e Madh të Japonisë për garat me motorra. Në Japoni është duke u mbajtur gara, ndërsa Mark Markez e ka përfunduar para kohe këtë garë.

Postuar: 19/10/2018 - 18:22

Përtej formës së dobët në fushën e lojës, po has probleme edhe në jetën personale.Ylli i Real Mad

Postuar: 19/10/2018 - 18:08

Kemi parë gjeste nga më të ndryshmet në fushën e lojës, duke filluar nga ato më ofendueset te ato

Postuar: 19/10/2018 - 18:04

Futbollistët e Barcelonës i përgjigjen pozitivisht mesazheve që Neymar ka lëshuar kohët e fundit

Postuar: 19/10/2018 - 17:28

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka nisur auditin në klubet shqiptare të futbollit, teksa së f

Postuar: 19/10/2018 - 17:21

Si të mos mjaftojë momenti negativ që po kalon me Kombëtaren shqiptare, Kristian Panuçi ka punë e

Postuar: 19/10/2018 - 17:01

 Në një njoftim zyrtar, Federata Europiane e Futbollit bëri të ditur shtetet të cilat nuk do