Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Goditja e orës së fundit në merkato, Bedri Greca firmos si bardheblu me Tiranën

Postuar: 05/09/2017 - 07:32

Tirana ka bërë një tjetër zyrtarizim ditën e sotme, teksa pas mesfushorit Alked Çelhaka ka nënshkruar një tjetër mesfushor i majtë dhe ai është Bedri Greca. Pasi ka marrë “ok”-in e stafit teknik, klubi ka gjetur gjuhën e përbashkët me lojtarin dhe ka firmosur për dy vite. “Mesfushori Bedri Greca është prezantuar sot në ambientet e klubit duke nisur zyrtarisht aventurën e re me Tiranën. Futbollisti 26-vjeçar ka firmosur për dy vite bardheblu dhe do të jetë një përforcim i vlefshëm për skuadrën. Greca vjen nga skuadra e Kukësit, ndërkohe që prej një muaji është stërvitur me bardheblutë. “Jam shume i lumtur që jam këtu. Ka qenë ëndërr për mua, pasi kam qenë gjithmonë tifoz i Tironës. Është një mundësi mjaft e mirë që më është dhënë për karrierën time dhe do të jap maksimumin. Falënderoj klubin që besoi tek mua dhe tani kam si detyrim t’ia shpërblej. Shpresoj të rikthehemi shumë shpejt aty ku i takon kësaj skuadre të luaj”, ka deklaruar Greca për faqen zyrtare të KF Tiranës”, thuhet në njoftimin e klubit të Tiranës.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 25

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/11/2018 - 22:17

Ish-tekniku i Kombëtares Shqiptare të futbollit, Xhani De Biazi ka surprizuar edhe njëherë me deklaratat e tij për shqiptarët.De Biazi ishte i pranishëm në mbrëmjen për 120 vjetorin e Federatës Italiane të Futbollit,

Postuar: 12/11/2018 - 20:36

Një futbollist në Kolumbi është sulmuar teksa po lëvizte me makinë.

Postuar: 12/11/2018 - 18:22

Santiago Solari do të vazhdojë të drejtojë Real Madridin, jo në mënyrë të përkohshem, por ta

Postuar: 12/11/2018 - 17:38

Armando Duka është braktisur dhe nga një tjetër njeri i besuar i tij.Largimi ka të bëjë sërish në

Postuar: 12/11/2018 - 17:25

Milan është përballur me “armikun” e vjetër Juventus, ku këta të fundit kanë fituar m

Postuar: 12/11/2018 - 12:00

Max Verstappen është shfaqur i tërbuar me Esteban Ocon ditën e djeshme, pasi ky i fundit i hoqi n

Postuar: 12/11/2018 - 09:50

Sulmuesi i Milanit, Gonzalo Higuain, kërkoi falje për kartonin e tij të kuq kundër Juventusit, po