BREAKING NEWS

Shpërthen një tjetër vatër, shënohet rasti i parë me koronavirus në qytetin që deri tani ishte imun, infektohet një shitës në treg

Shpërthen një tjetër vatër, shënohet rasti i parë
x

Sport

Goditje e rëndë për futbollin në pritje të rinisjes, zbulohen gjashtë raste pozitive me koronavirus në të njëjtën skuadër

Goditje e rëndë për futbollin në pritje të rinisjes,

Fiorentina nuk shpëton kollaj nga koronavirusi. Pas rasteve pozitive në mars të Vlahovic, Cutrone dhe Pezzella, në ekipin vjollcë janë regjistruar 6 raste të tjera.

“Në kuadër të kontrolleve të kryera ditën e djeshme, ACF Fiorentina komunikoi se u identifikuan 3 atletë dhe 3 persona të stafit tekniko-mjekësor pozitiv me Covid-19. Skuadra ka marrë përsipër sipas protokollit të izolojë personat në fjalë”.

“Nesër në mëngjes janë planifikuar ekzaminimet mjekësore për fillimin përgatitor të aktiviteteve fakultative për pjesën tjetër të grupit", -thuhet në njoftimin për shtyp. Mësohet se lojtarët janë të gjithë asimptomatikë dhe po ecin mirë.