Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Gola dhe spektakël, Ronaldo ndalon ‘furinë’ spanjolle

Postuar: 15/06/2018 - 22:03

Spanja ka dal vetëm me një pikë nga takimi i "Fisht Olympic Stadium" me "La Roja" që pavarësisht përmbysën disavantazhin e pjesës së parë, perla e Cristiano Ronaldos nga goditja e dënimit, bëri që rezultati të siglosej në 3-3. 

Një takim i nisur në mënyrën më të keqe të mundshme nga ana e të besuarve të Fernando Hierro që e panë vetën në disavantazh të një goli vetëm pas katër minutash. Ishte ylli i kampionëve në fuqi të Evropës, Cristiano Ronaldo që pasi e fitoi e shndërroi po vetë në gol një 11 metërsh. Pësimi i golit duket se zgjoi Spanjën, që nisi të shikoj para. Por kjo bëri që të linte hapësira të mëdha pas, me Guedes që nuk arriti të dyfishoi shifrat. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/08/2019 - 23:38

Juventus është duke u përgatitur për fillimin e Seria A dhe ndeshjes së parë kundër Parma në 24 gusht.

Postuar: 19/08/2019 - 16:48

Në Angli nisi sot Kampionati Botëror i Lojërave për personat që kanë dhuruar organe jetësore apo

Postuar: 18/08/2019 - 19:40

  Që pas largimit nga stoli i Manchester United, Jose Mourinho është duke shijuar pushimet e

Postuar: 18/08/2019 - 08:32

Sporti po kalon ditë të vështira, ku infrastruktura e mangët dhe e dëmtuar, si dhe mungesa e buxh

Postuar: 18/08/2019 - 08:01

Premier League është padyshim kampionati më i bukur dhe më i fortë në botë.

Postuar: 18/08/2019 - 08:00

Ajo që ishte paralajmëruar ndodhi sërish.

Postuar: 17/08/2019 - 17:03

Zyrtare klubi i Bayern Munich arrin marrëveshjen me Barcelonën për sulmuesin brazilian Philippe C