BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Sport

Golashënuesit më të mirë në Europë, kryeson Haland, ndjekin Mbape e Kejn

Golashënuesit më të mirë në Europë, kryeson

Kampionatet e ndryshme në Europë po shkojnë drejt fundit dhe klubet po bëjnë përpjekjet e fundit të tyre për të realizuar objektivat. Natyrisht që ka skuadra që lakmojnë titullin dhe pjesëmarrjen në Champions apo në kompeticion të tjera të UEFA-s, por ka dhe klube që synojnë të mbeten në elitë, duke shfrytëzuar kohën për të marrë maksimumin e tyre. Në planin individual duket se më të fituarit janë ata që fitojnë trofe me ekipet e tyre, por edhe lojtarët që kanë statistika sportive më të mira dhe për këtë sezon, në listën e golashënuesve nuk ka patur rivalitet të theksuar, pasi norvegjezi Erling Haland bën diferencë me golat e tij tek Mançester Siti, e po ashtu është një lojtar që shifrat i ka theluar ndjeshëm dhe vështirë se ia merr kush poltronin e golashënuesit më të mirë të sezonit, pra “Këpucën e Artë” për këtë vit. Dihet që për kampionatet kryesore europiane koeficienti i pikëve për gol është 2, por për ligat me cilësi më të dobët një gol vlerësohet 1.5. Kjo është një tjetër pikë e rëndësishme, pasi rivaliteti në këtë rast bëhet kryesisht me lojtarët që luajnë në top-5 ligat e mëdha europiane. Norvegjezi ka shënuar shumë, por edhe rivalët e tij. E megjithatë, askush nuk krahasohet me Haland. Pra janë vetë mediat sportive dhe kritikët, që e shohin Erling Haland shumë afër që ta fitojë “Këpucën e Artë” për herë të parë në karrierën e tij. Sulmuesi norvegjez nuk luajti mbrëmë në fitoren ndaj Çelsit, por futbollisti i Mançester Sitit ka avantazh të lartë ndaj kundërshtarëve. Ndërkohë, Kilian Mbape e ka arritur Herri Kejn, me të cilin tash e ndan vendin e dytë falë dygolëshit të shënuar ndaj Okser. Sulmuesi i Totenhemit dhe ai i Paris SG i kanë realizuar nga 28 gola, që përkthehen me 56 pikë, ndërsa Haland i ka realizuar 36 gola dhe i ka 72 pikë. Vazhdon të shënojë edhe Aleksandre Lakazet i Lionit, i cili është i katërti në renditje, i ndjekur nga Robert Levandovski i Barcelonës, i cili iu afrua Viktor Osimhenit të Napolit, njëjtë si Jonathan David i Lilës. Renditja e Këpucës së Artë- 1. Erling Haland (Mançester Siti) 72 pikë, 2. Herri Kejn (Totenhem) 56, 3. Kilian Mbape (Paris SG) 56, 4. Aleksandre Lakazete (Lion) 52, 5. Viktor Osimhen (Napoli) 46, 6. Robert Levandovski (Barcelona) 44, 7. Jonathan David (Lilë) 44, 8. Enner Valencia (Fenerbahçe) 42, 9. Ivan Toney (Brentford) 40, 10. Folarin Balogun (Reims) 40, 11. Habib Diallo (Strasburg) 40, 12. Lautaro Martinez (Inter) 40.