BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Sport

Goleadë e Barcelonës ndaj Antwerp të Mujës, PSG thyen pastër Dortmundin, përmbysje kampionësh e Manchester Cityt në Champions

Goleadë e Barcelonës ndaj Antwerp të Mujës, PSG thyen

Champions League zbriti sonte në fushë për ndeshjet e para të grupeve. Në grupin H, Barcelona triumfoi me goleadë ndaj Antwerp me shifrat 5-0 në shtëpi. Arbnor Muja me shokë ishin të pafuqishëm ndaj katalanasve, me kampionët belg që pësuan 3 gola në pjesën e parë.

Felix dhe Lewandowski realizuan në minutat e para, sakaq Bataille pak më vonë ishte i pafat pasi shkaktoi penallti. Në pjesën e dytë, djemtë e Xavit vazhduan të argëtoheshin, radha ishte e Gavit për të përshendetur portën e mbrojtur nga Butez. Joao Felix shënoi më pas golin e dytë personal në këtë takim, pas një asisti të Raphinha. Në takimin tjetër të këtij grupi, Shakhtar-Porto u mbyll 1-3 për portugezët.

Në grupin G, në Etihad Stadium (Manchester), Manchester City përmbysi Crvena Zvezdan 3-1. Pjesa e parë u dominua totalisht nga kampionët e Europës, por “Qytetarët” nuk kishin shënjestrën e duhur për të ndëshkuar serbët. Kur nuk shënon, e pëson dhe kështu ndodhi. Zvezda i befasoi anglezët me golin e Bukari në fundin e fraksionit të parë, e për t’u konfirmuar si gol i rregullt u nevojit ndërhyerja e sistemit VAR. Në pjesën e dytë, skuadra e Guardiolës i ndryshoi fatin takimit me dopietën e Alvarez dhe golin e Rodrit.

Grupi G
Manchester City 3 pikë

Në grupin F, PSG mundi me shifrat 2-0 Dortmund në Paris. Mbappe zhbllokoi takimin me penallti (49’), ndërsa Hakimi dyfishoi shifrat (58’). Gjermanët nuk dolën dot në lojën e tyre, duke e patur të vështirë jo vetëm të konkretizojnë, por edhe të vendosin në vështirësi kundërshtarin.

Në takimet e tjera, në grupin E, Lazio barazoi 1-1 në shtëpi me Atletico Madrid, ndërsa Feyenoord kaloi 2-0 Celtic.

Manchester City 3-1 Crvena Zvezda