Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Goli fantastik në Amerikë i ish-kapitenit të kombëtares shqiptare po ‘çmend’ rrjetin (Video)

Video: 

Postuar: 12/07/2019 - 22:35

Pas largimit nga Qarabagu, ish-kapiteni i kombëtares shqiptare, Ansi Agolli është transferuar në Amerikë te skuadra e Kozmosit.

Futbollisti shqiptar, ka gjetur golin e parë me me ekipin e tij të ri e në kampionatin amerikan, duke realizuar në fitoren që skuadra e tij arriti të merrte ndaj Bruklin Italians me rezultatin 1-0.

Agolli shënoi një gol të bukur me të djathtën pas një krosimi, duke gjetur trekëndëshin e portës.

Goli i shënuar nga Agolli, është bërë viral në rrjetet sociale dhe të shumta janë portalet e njohura të cilat e kanë publikuar si golin më të bukur të javës.

“Bleacher Report” "433" dhe “Bleacher Report Football” kanë qenë ato të cilat kanë lënë një hapësirë për golin e shënuar nga Agolli.

Ky gol, ishte i pari i Agollit në Amerikë, gol i cili i ka dhënë fitoren skuadrës së Nju Jork Kozmosit me rezultatin 1-0 në finalen e Konferencës.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/10/2019 - 22:45

 France Football e plotësoi misionin e saj për ditën e sotme! Lista e shukurtuar e 30 emrave që do të luftojnë për Topin e Artë u publikua.

Postuar: 21/10/2019 - 15:21

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin ka konfirmuar vizitën e tij zyrtare në Tiranë për ndeshje

Postuar: 21/10/2019 - 13:11

Christiano Rolaldo është akuzuar pak kohë më parë nga një ish-modele për përdhunim.

Postuar: 20/10/2019 - 23:13

Elseid Hysaj insiston të largohet nga Napoli.

Postuar: 20/10/2019 - 07:54

Serie A luajti dje tri ndeshjet e para të javës së 8-të të saj, ku padyshim spikati fitorja e Nap

Postuar: 20/10/2019 - 07:53

Kategoria Superiore luajti dje ndeshjet e javës së 8-të të saj, ku padyshim kryedueli ishte ai i

Postuar: 20/10/2019 - 07:50

Shqipëria ka ende dy ndeshje për të luajtur në grupin H eliminator për Euro-2020, por nuk ka asnj