BREAKING NEWS

Arti në zi/ Ndahet nga jeta piktorja e njohur (Emri)

Arti në zi/ Ndahet nga jeta piktorja e njohur (Emri)
x
BREAKING NEWS

Zbulohen 12 emrat e propozuar nga qeveria për ambasadorë (Lista)

Zbulohen 12 emrat e propozuar nga qeveria për ambasadorë (Lista)
x
BREAKING NEWS

Publikuan sekretet hetimore për arrestimin e Vangjush Dakos, SPAK bën lëvizjen urgjente

Publikuan sekretet hetimore për arrestimin e Vangjush Dakos, SPAK bën
x
BREAKING NEWS

Gazetarja e njohur zbardh detaje nga ngjarja në “Don Bosko”, ja kush është Nikoll Sherrniku i arrestuar edhe më parë për vrasje

Gazetarja e njohur zbardh detaje nga ngjarja në “Don Bosko”, ja
x
BREAKING NEWS

Ndryshime në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë, ja kush emërohet zëvendësministëri i ri (Emri)

Ndryshime në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë, ja
x
BREAKING NEWS

Arrestohet personi 'kyç' në atentatin e bujshëm ndaj rivalit të Ervis Martinaj ku mbeti e vrarë banakierja në "Don Bosko" (emri)

Arrestohet personi 'kyç' në atentatin e bujshëm ndaj
x
BREAKING NEWS

Tragjedia e Gërdecit/ Përfaqësues të ambasadës së SHBA-së në gjyqin e Mediut

Tragjedia e Gërdecit/ Përfaqësues të ambasadës së
x
BREAKING NEWS

Pas 9 orësh mbledhje të kryesisë, Bardhi zbulon datën e zgjedhjes së kryetarit të PD-së

Pas 9 orësh mbledhje të kryesisë, Bardhi zbulon datën e
x

Sport

Gradohet Granit Xhaka, çmenden serbët!

Gradohet Granit Xhaka, çmenden serbët!

Granit Xhakës i është dhënë shiriti i kapitenit në kombëtaren e Zvicrës, gjë që nuk i ka pëlqyer aspak publikut në atë vend. Futbollisti i Arsenalit njihet për shpërthimet dhe provokimet e tij, duke propaganduar origjinën e tij dhe lëvizjet e tij janë përfolur shumë kohët e fundit.  

E përditshmja zvicerane “Blick” me ndikim ka publikuar një rubrikë kushtuar Granit Xhakës dhe i gjithë teksti është shkruar dhe firmosur nga lojtari legjendar i Kombëtares zvicerane Kubilaj Turkilmaz. Me fanellën e helvetëve ka luajtur 64 ndeshje dhe ka shënuar 34 gola! 

- Xhaka është kapiten, duhet të qëndrojë? Epo, kjo është një pyetje tjetër. Nga ana e mentalitetit dhe asaj që sjell, vetëbesim i madh, po, duhet. Mirëpo, ka pasur kaq shumë probleme dhe incidente që ai ka bërë vitet e kaluara dhe kjo nuk është e denjë për sjelljen e kapitenit të Kombëtares. Ai është shumë i paparashikueshëm dhe për këtë duhet të zëvendësohet - filloi Kulibaj. 

Në të kaluarën, Xhaka dhe “miku” i tij, Xherdan Shaqiri, kanë pasur shumë shpërthime, sidomos kur bëhet fjalë për shtetin e Kosovës. 

- Në momentet e festës dhe euforisë së madhe për të treguar rrënjët tuaja nga Shqipëria dhe Kosova, kjo nuk duhet të ndodhë. Ai e bëri këtë në Kupën e Botës në 2018, dhe përsëri në Katar. Kur bëhesh anëtar i kombëtares je 100 për qind zviceran, nuk guxon të ketë asnjë për qind të asgjëje tjetër, nuk duhet të jesh shqiptar apo kosovar. Kështu ka qenë me mua dhe kështu duhet të jetë me të gjithë lojtarët – thotë ish-nacionalisti i Zvicrës.  

Së fundi, Coulibaly kishte një mesazh për drejtuesit e Federatës Zvicerane të Futbollit. 

- Shpresoj që drejtori i kombëtares, Pierluigi Tami, të ketë folur me të dhe t'i sqarojë disa gjëra. Është tepër vonë për të reaguar tani. Ndaj Graniti duhet ta dijë një gjë, nëse diçka e tillë përsëritet, do të humbasë shiritin e kapitenit – nënvizoi ai.