Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Granit Xhaka: Shqipëria do kualifikohet, mendova se po luanim në Tiranë

Granit Xhaka: Shqipëria do kualifikohet, mendova se po luanim në Tiranë

Postuar: 11/06/2016 - 18:07

Granit Xhaka edhe pse luajti kundër kombëtares së vendit të tij të prejardhjes sërish nuk i ka kursyer elozhet për ekipin kombëtar të Shqipërisë.

Duke folur nga Lensi, Francë, Xhaka i Zvicrës shprehet se nëse Shqipëria do të luajë kështu siç luajti ndaj Zvicrës, atëherë kualifikimi është një gjë që arrihet.

“Është shumë e vështirë të luaj kundër vëllait tim, ne dhamë maksimumin sepse jemi profesionistë.

Shqipëria besoj se do kualifikohet. Nëse luajnë si sot ata kanë shanse. Është e vështirë të luash me 10 lojtarë kundër 11.

Respekt për shqiptarë e ardhur në stadium. Kam menduar se ishim duke luajtur në Tiranë”, tha Xhaka nga Lens.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/07/2019 - 07:50

Një prej trajnerëve më të mirë në qarkullim, i cilësuar madje nga shumica e specialistëve dhe opinionistëve si më i miri aktualisht në botë, Pep Guardiola, e tregoi dhe një herë tjetër se nuk toleron kur është fjala p

Postuar: 20/07/2019 - 07:49

Kukësi ka bërë ndryshime dhe këto lëvizje kanë nisur nga pankina.

Postuar: 20/07/2019 - 07:48

Kombëtarja do të luajë në fillim të shtatorit dy ndeshje në kuadër të grupit H për eliminatoret e

Postuar: 19/07/2019 - 17:03

Lajm i hidhur për futbollin e Tiranës dhe Kombëtares.

Postuar: 19/07/2019 - 07:17

Lionel Mesi është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave.

Postuar: 19/07/2019 - 07:16

Lojtarët e përfaqësueses janë duke menduar për ndeshjet e radhës në kuadër të eliminatoreve të Eu

Postuar: 19/07/2019 - 07:14

Skuadrat shqiptare janë eliminuar nga Liga e Europës mbrëmjen e djeshme, duke mos ia dalë asnjëra