BREAKING NEWS

Sa do të kapërcejnë temperaturat? Njihuni me parashikimin e motit për datën 6 korrik 2022

Sa do të kapërcejnë temperaturat? Njihuni me parashikimin e motit
x
BREAKING NEWS

Priten valë arrestimesh? Kryemadhi plas deklaratën e fortë dhe paralajmëron politikanët: Ja lista e ministrave që përfundojnë në burg

Priten valë arrestimesh? Kryemadhi plas deklaratën e fortë dhe
x
BREAKING NEWS

Çështja e pensionistëve milionerë, Kryemadhi zbardh detaje të reja: Ja ku qëndron problemi! Kikia: Totalisht e pafalshme për drejtësinë, skema më e madhe pas firmave piramidale

Çështja e pensionistëve milionerë, Kryemadhi zbardh detaje
x
BREAKING NEWS

Skema e mashtrimit me inceneratorët, Monika Kryemadhi flet me emra dhe nxjerr aferën me firmën e Edi Ramës: Arben Ahmetaj...

Skema e mashtrimit me inceneratorët, Monika Kryemadhi flet me emra dhe
x
BREAKING NEWS

“Ishte 82 vjeç, kryeministri sapo kishte mbaruar si student”, Kryehetuesi i komunizmit zbulon pse kërkohej arrestimi i gjyshit të Edi Ramës

“Ishte 82 vjeç, kryeministri sapo kishte mbaruar si student”,
x
BREAKING NEWS

Inceneratori i Tiranës/ Monika Kryemadhi paralajmëron: Kam filmime dhe gjëra të tjera që nuk i kam publikuar ende, institucionet nuk më kthejnë përgjigje edhe pse...

Inceneratori i Tiranës/ Monika Kryemadhi paralajmëron: Kam filmime dhe
x
BREAKING NEWS

Rritja e rasteve me Covid, mjeku Alimehmeti shpjegon situatën dhe i bën thirrje qeverisë: Kjo vjen si rrjedhojë e...

Rritja e rasteve me Covid, mjeku Alimehmeti shpjegon situatën dhe i
x
BREAKING NEWS

Skandali me inceneratorët, Kryemadhi: Mua nuk tregonte njeri, se jam gruaja e Ilir Metës

Skandali me inceneratorët, Kryemadhi: Mua nuk tregonte njeri, se jam gruaja
x

Sport

“Grushti i fundit”/ Tronditet bota e sportit, infarkti i merr jetën parakohe boksierit të njohur (EMRI+FOTO)

“Grushti i fundit”/ Tronditet bota e sportit, infarkti i merr

Një atak në zemër i ka marrë jetën boksierit të njohur gjerman, Musa Yamak. Ai pësoi një atak në zemër dhe u rrëzua në ringun e boksit pas një përleshjeje më herët gjatë ditës në një shfaqje të vogël në Garching, Gjermani.

Yamak (8-0, 8 KO), një boksier 38-vjeçar dhe deri në atë pikë i pamposhtur gjerman me origjinë turke, u përpoq të dilte për raundin e tretë, por u rrëzua në tokë dhe ra pa ndjenja.

Ndeshja u fitua nga veterani ugandan Hamza Wandera (20-19, 3 nokaut). Mediat gjermane dhe ndërkombëtare raportojnë se Yamak tentoi të dilte për të tretën, por papritur u rrëzua pa ndjenja. Ai nuk mund të ringjallej.

“Grushti i fundit”/ Tronditet bota e sportit, infarkti i merr

Më vonë, boksieri u shpall i vdekur në spital. E sa i përket shkakut të asaj që ka ndodhur, raportohet se vdekja e tij ka ardhur si rezultat i një infarkti të miokardit.

Yamak u bë profesionist në vitin 2017 në një karrierë të ulët, e cila natyrisht u ndikua nga pandemia e vazhdueshme e koronavirusit. Dhe në luftën e tij të fundit në nëntor 2021, ai fitoi titullin WBFI duke mposhtur Siarhei Huliakevich.