Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Habit ish-lojtari i Partizanit: Luanim kukafshehti

Postuar: 24/03/2019 - 23:24

Ish-lojtari i Partizanit dhe i Shqipërisë Ledio Pano i ftuar në emisionin “Sport News” (News 24), tregoi se dhe në kohën kur Partizani fitoi titullin kampion në 1993, lojtarët për të krijuar një klimë sa më miqësore në skuadër, luanin “kukafshehti” për të qenë sa më të miqësuar me njëri-tjetrin.“

“Edhe në vitin kur fituam kampionatin (1993) luanim të gjithë kukafshehti. Bëhej rruga 4-5 orë dhe ndalonim rrugës 3-4 herë. Shtynim autubosin. Kjo bëhej për të patur klimë më miqësore në ekip. Sot futbolli është bërë më psikologjik.

Lista për kualifikueset? Para se të nisësh një fushatë eliminatoresh, duhet të zgjedhësh lojtarët më me emër dhe më në formë. Hera e parë që dëgjoj Mihajn dheBalliun. Si ka mundësi, që hera e parë i grumbullon në një ndeshje kualifikuese?!”, përfundoi Pano.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/07/2019 - 07:21

Dy vite më parë, kur Xhani de Biazi dha dorëheqjen nga drejtimi i përfaqësueses së Shqipërisë, kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka pati në tavolinën e tij shumë emra si kandidatura potenciale dhe me n

Postuar: 17/07/2019 - 07:19

Ledian Memushaj u ka dhënë fund aludimeve për një lëvizje të mundshme në treg gjatë këtij afati k

Postuar: 17/07/2019 - 07:18

Mbrojtësi i përfaqësueses kuqezi, i tërhequr para pak kohësh nga Kombëtarja si pasojë e mungesës

Postuar: 16/07/2019 - 23:42

Telenovela ka marrë fund dhe tashmë nuk ka më asnjë dyshim.

Postuar: 16/07/2019 - 22:39

Kur jemi edhe pak javë nga starti i sezonit të ri futbollistik, një rregull i ri do të vihet në z

Postuar: 16/07/2019 - 18:02

Kompania britnaike e basteve Paddy Power, e ka vlerësuar si dhjetë herë më të mundshme zbulimin

Postuar: 16/07/2019 - 15:40

Një transferim i bujshëm ka ndodhur së fundmi te Bayerni i Mynihut dhe protagonist është bërë n