BREAKING NEWS

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen lëvizjet e Shkëlzen Berishës: Ja zyrat ku hyri për të...

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen
x
BREAKING NEWS

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre dyshime të forta: Ishte i ftuar edhe në një eveniment sportiv, por...

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre
x
BREAKING NEWS

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën marramendëse: Ja sa miliona euro duhet të kthejë familja Berisha

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën
x
BREAKING NEWS

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme: McGonigal ka takuar edhe politikanë të tjerë, mes tyre edhe...

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme:
x
BREAKING NEWS

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar bën paralajmërimin e fortë dhe zbardh planin e presidentit rus: Putin po përgatit një konflikt të frikshëm në...

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar
x
BREAKING NEWS

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi: Një ngjarje katastrofike do të godasë botën në 2 vjet

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi:
x
BREAKING NEWS

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën ‘bombë’: Rama nuk pritet më zyrtarisht në Shtëpinë e Bardhë

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe Italisë, GJKKO konfirmon masat e sigurisë për 15 të arrestuarit. Zbardhet vendimi

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe
x

Sport

Hakimi godet PSG-në: Atje vrapoj, por s’ma pasojnë topin

Hakimi godet PSG-në: Atje vrapoj, por s’ma pasojnë topin

Maroku eliminoi Spanjën në fazën e 1/8-tave teksa u treguan më të saktë nga pika e bardhë e penalltisë me 11-metërshin vendimtar që e realizoi një nga liderët e kombëtares Akraf Hakimi. Ai dhe kombëtarja e Marokut po shijojnë një ecuri historike në Botëror. Lojtari i PSG pas sfidës u shpreh se në kombëtare ndjehet shumë i rëndësishëm, ndryshe nga sa ndodh në klubin francez aty ku sipas tij, nuk ia pasojnë topin. “Jemi duke shkruar historinë dhe për mua është e pabesueshme sa shumë njerëz po e përjetojnë diçka të tillë. Kjo na jep forcë për të vazhduar para, janë momente që nuk do t’i harrojmë kurrë. Duam shumë të ndryshojmë edhe mentalitetin e personave që thonë se ne nuk mund të bëjmë mirë në futbollin europian. Ne po ia dalim shumë mirë dhe mbi të gjitha në Botëror. Tani kam një mentalitet ndryshe dhe ndjehem më i maturuar. Kjo lidhet edhe me klubin e Parisit sigurisht, por në kombëtare e theksoj se ndjehem më i rëndësishëm. Këtu e prek më shumë topin dhe jam më shumë vetvetja. Në Paris është ndryshe, ndonjëherë vrapon të gjithë fushën dhe nuk të pasojnë topin në fund”, u shpreh Hakimi.