BREAKING NEWS

Banesa në Gjirokastër u përfshi nga flakët, ndërron jetë e mitura

Banesa në Gjirokastër u përfshi nga flakët, ndërron
x
BREAKING NEWS

E veshur kuq e zi, ambasadorja e SHBA jep mesazhin e FUQISHËM nga Vlora: Asgjë nuk mund të na ndalojë

E veshur kuq e zi, ambasadorja e SHBA jep mesazhin e FUQISHËM nga Vlora:
x
BREAKING NEWS

Varianti Omicron, "simptoma të pazakonta", si ta njohim dhe kush ndërmerr rreziqe të mëdha, dëshmitë e para

Varianti Omicron, "simptoma të pazakonta", si ta njohim dhe kush
x
BREAKING NEWS

“Më në fund”, Spartak Ngjela del me mesazhin, paralajmëron momentin e shumëpritur nga shqiptarët: Është koha që kërkon shpagimin moral ndaj gjithkujt që...

“Më në fund”, Spartak Ngjela del me mesazhin,
x
BREAKING NEWS

“Isha atje edhe unë”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet emocionuese dhe jep mesazhin e FUQISHËM

“Isha atje edhe unë”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet
x
BREAKING NEWS

Aksidenti në Rinas/ Humb jetën pacientja që po transportohej drejt Tiranës, reagon Policia

Aksidenti në Rinas/ Humb jetën pacientja që po transportohej
x
BREAKING NEWS

“I kam parë me sy vetë disa herë”/ Ish-ambasadori i njohur plas ‘bombën’ për Presidentin: Ja si Ilir Meta vidhte lekët me thasë!

“I kam parë me sy vetë disa herë”/ Ish-ambasadori i
x
BREAKING NEWS

Aksidenti me eskortën e Berishës/ Ngjarja merr një tjetër kthesë, kamerat e sigurisë rrëzojnë truprojën dhe zbulojnë të vërtetën, hidhet dritë mbi atë çfarë ndodhi në orët e vona

Aksidenti me eskortën e Berishës/ Ngjarja merr një tjetër
x

Sport

Haland merr lajmin tronditës

Haland merr lajmin tronditës

Erling Haland e nisi këtë sezon me dëshirën për të luftuar për gjithçka në atë që me shumë mundësi është edicioni i tij i fundit me fanellën e Borusia Dortmund. Por lojtari norvegjez ka qenë shumë i pafat me dëmtimet.

Një i tillë në ije e ka nxjerrë jashtë loje prej javësh dhe ndonëse provoi të kthehej në fushë dy javë më parë, me sa duket e ka përkeqësuar atë. Kështu, futbollisti ka përfunduar përsëri në infermieri dhe sinjalet që vijnë nga Gjermania nuk duken të mira.

Sipas “Bild”, bëhet fjalë për një dëmtim muskulor shqetësues që kërkon të paktën dy muaj jashtë fushave. Kjo praktikisht do të thoshte se Haland e ka mbyllur që tani vitin dhe kthehet në fushë në 2022.

Një konfirmim indirekt vjen edhe nga Jan Age Fjortoft, mik i futbollistit, i cili në një televizion në Norvegji ka lënë të kuptohet se skenarët janë shqetësues. “Ndoshta ajo me Ajaksin ishte ndeshja e tij e fundit në vitin 2021”, theksoi ai.