Sport

Hidhet shorti i Champions League, ja supersfidat që priten të luhen

Hidhet shorti i Champions League, ja supersfidat që priten të luhen

Bayern Munchen dhe Barcelona do të përballen në çerekfinalet e Champions League nëse kalojnë sfidat respektive në fazën e 1/8-ave. Ndërsa Juventus do të ketë një supersfidë në çerekfinalet e Champions League nëse arrin të kalojë Lyon në fazën e 1/8-ave. Italianët do të duhet të përballen me fituesin e çiftit Manchester City – Real Madrid.

Shorti i çerekfinaleve

Man. City / Real Madrid – Juventus / Lyon

Leipzig – Atlético Madrid

Barcelona / Napoli – Bayern / Chelsea

Atalanta – Paris SG