BREAKING NEWS

“Kjo është një ditë që kam dashur të vijë prej kohësh”/ Emocionohet kryeministri Rama, nderon në Kosovë akademikun shumë të njohur me “Yllin e Medaljes”: Zotni burrë, vetëdija e tij është tipar dallues!

“Kjo është një ditë që kam dashur të
x
BREAKING NEWS

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për çfarë kanë rënë dakord me Albin Kurtin: Do ndodhë në javën e fundit të nëntorit

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për
x
BREAKING NEWS

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama mban qëndrimin e prerë për tensionet në Veri dhe jep mesazhin e fortë: E drejta është me...(VIDEO-LIVE)

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama
x
BREAKING NEWS

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët, kryeministri i Kosovës mesazh të fuqishëm

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët,
x
BREAKING NEWS

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë Berishën drejt SPAK, gjenerali zbërthehet te amerikanët për aferën e Gërdecit

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë
x
BREAKING NEWS

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan Hoxhës në ambasadën amerikane dhe akuzat ndaj Shkëlzen Berishës

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan
x
BREAKING NEWS

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas epokës Merkel, ja rezultati paraprak i zgjedhjeve në Gjermani

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas
x

Sport

Hidhet shorti i Kategorisë Superiore që është gati të ngre siparin, mësoni përballjet e javës së parë

Hidhet shorti i Kategorisë Superiore që është gati të

Kategoria Superiore është gati të ngre siparin. Në ambientet e "Air Albania", u hodh shorti për dy kampionatet më të rëndësishme në vend, Kategoria Superiore dhe Kategoria e parë.

Siç dihet, Kampionati i Kategorisë Superiore fillon më datë 11 Shtator 2020 dhe përfundon më datë 22 Maj 2021 ndërsa pjesëmarrëse janë 10 ekipe, Teuta, Partizani, Vllaznia, Laçi, Tirana, Kukësi, Skënderbeu, Kastrioti, Dinamo, Egnatia.

Sipas shortit të hedhur menjëherë në javën e parë do të kemi duele të rëndësishme si Laçi-Vllaznia dhe Teuta-Partizani.Kampionët në fuqi do të luajnë menjëherë me një rivale tjetër për titull teksa edhe Laçi-Vllaznia, dy skuadra që u përballën për titull vitin e kaluar menjëherë do të luajnë në javën e parë në fushën e kurbinasve.

JAVA 1
Tirana-Skënderbeu
Egnatia-Kukësi
Kastrioti-Dinamo
Laçi-Vllaznia
Teuta-Partizani

Ndërkohë që Kampionati i Kategorisë së Parë fillon më datë 19 Shtator 2020 dhe përfundon më datë 22 Maj 2021.