BREAKING NEWS

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për faturën, identifikohet pronari i restorantit, policia e shpall në kërkim

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për
x
BREAKING NEWS

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron Sveçlën: Precedent i tmerrshëm, zyrtarë të Kosovës mund ta pësojnë në të ardhmen

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim tradhtie kombëtare, antishqiptarizmi i bashkuar me korrupsionin e lartë shtetëror në Tiranë”, Spartak Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Prisni dhe shikoni...

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim
x
BREAKING NEWS

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha më arrestoi”, Idajet Beqiri nxjerr prapaskenat dhe ngre dyshimet e forta

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha
x
BREAKING NEWS

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, meteorologu Hakil Osmani parashikon si do të jetë moti në gusht, surprizat që na presin javën e ardhshme dhe kthesa e madh pas datës 15

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, meteorologu Hakil Osmani parashikon si do
x
BREAKING NEWS

“Ma tregoi Fatos Nano në burg”, Idajet Beqiri plas ‘bombën’ për Ilir Metën

“Ma tregoi Fatos Nano në burg”, Idajet Beqiri plas
x

Sport

Hidhet shorti i play off, Italia ose Portugalia jashtë Botërorit të Katarit

Hidhet shorti i play off, Italia ose Portugalia jashtë Botërorit

Është hedhur sot shorti i play offit për skuadrat e fundit që do të shkojnë në finalet e kampionatit botëror të katarit që do luhet në 2022.

Njëra mes Italisë dhe Portugalisë së Kristiano Ronaldos do të mbetet jashtë botërorit.

12 skuadrat u ndanë në tre grupe me nga 4 skuadra. Në grupin e parë janë Skocia me Ukrainën dhe Ëellsi me Austrinë, fitueset e këtyre çifteve do të përballen në finale dhe kush fiton do të shkojë në botëror.

Italia do të ndeshet në gjysmëfinale me Maqedoninë e Veriut ndërsa Portugalia me Turqinë, fitueset do të përballen në finale.

Në grupin tjetër do të përballen Rusia me Poloninë dhe Suedia me Çekinë, fitueset përballen në finale.

Ndeshjet e para të play offit do të luhet në një takim të vetëm, ndërsa gjysmëfinalja do të luhet në shtëpinë e skuadrës që ka renditjen sipas FIFA-s, më të mirë

Gjysmëfinalja do të luhet në 24 mars 2022 ndërsa ndeshja finale 5 ditë më vonë në datën 29 mars

Ukraina dhe Rusia nuk mund të përballen me njëra-tjetrën.