BREAKING NEWS

“Kam dyshimet e mia”, Klodiana Lala tregon me çfarë përballet policia kur shkon në Nikël: I gjen shtëpitë ‘xixë’…

“Kam dyshimet e mia”, Klodiana Lala tregon me çfarë
x
BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në Vlorë: Nipi vret xhaxhin, më pas edhe veten

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për kundërshtarët tanë. S’mund të kërkonim më shumë se kaq

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për
x
BREAKING NEWS

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet sekrete”/ Artan Hoxha nxjerr informacionin e rëndësishëm, flet me emra dhe zbulon ku fshihet vrasësi i Remzi Hoxhës: Krim shtetëror!

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet
x
BREAKING NEWS

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e grabitjes së biznesmenit në Krujë dhe bën paralajmërimin ‘bombë’: Do të ketë viktima!

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj Shqipërisë, hyn në fuqi menjëherë që ditën e nesërme

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj
x
BREAKING NEWS

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”, Frrok Çupi plas deklaratën ‘bombë’ për ish-kryeministrin dhe ngre alarmin për lëvizjen e fundit të Bashës

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”,
x
BREAKING NEWS

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet
x

Sport

Hidhet shorti për "play-off" në Conference League, zbulohen kundërshtarët e Laçit, Teutës dhe Prishtinës

Hidhet shorti për "play-off" në Conference League, zbulohen

Teuta, Laçi dhe Prishtina kanë mësuar rivalët e mundshëm në rast se kualifikohen në “play-off” të Conference League. UEFA hodhi ditën e sotme goglat për këtë tur, ndeshjet e të cilit do të zhvillohen më 19 dhe 26 gusht. Në rast kualifikimi, durrsakët do të përballen me skuadrën humbëse të çiftit Omonia-Flora Tallin. Nga ana tjetër Laçi nëse ia arrin të fitojë ndaj Anderlech do të duhet të përballet me skuadrën fituese që do të dalë nga çifti Vitesse-Dundalk.

Nga ana tjetër nëse Prishtina ia arrin të kualifikohet ndaj Bodo Glim do të përballet me skuadrën humbëse të çiftit Mura-Zalgiris. Kujtojmë që Mura eliminoi Shkëndijën në raudin e parë të Champions.

PËRBALLJET E MUNDSHME NË RAUNDIN “PLAY OFF”

MURA/ZALGIRIS VS PRISHTINA/ BODO GLIMT

OMONIA/FLORA TALIN VS TEUTA/SHAMROK

LAÇI/ANDERLEHT VS VITESE/DUNDALK

Humbësi i Mura-Zalgiris do të luajë kundër fituesit të Prishtina-Bodo Glimt

Humbësi i Omonia-Flora Tallin do të luajë kundër fituesit të Shamrock-Teuta

Fituesi i Laçi-Anderleht do të luajë kundër fituesit të Vitese-Dundalk