BREAKING NEWS

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/ Nga masakrat tek atentatet, Policia në konferencë urgjente, zbardhen detajet e super-operacionit: Ishin vrasës me pagesë

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/
x
BREAKING NEWS

Super-operacion në Durrës, shkatërrohet grupi kriminal, arrestohen 15 persona të dyshuar për vrasje. Detajet

Super-operacion në Durrës, shkatërrohet grupi kriminal,
x
BREAKING NEWS

I pari në vendin tonë që fiton betejën/ U shkarkua nga KPA, prokurori i njohur i Tiranës fiton gjyqin në Strasburg

I pari në vendin tonë që fiton betejën/ U shkarkua nga KPA,
x
BREAKING NEWS

Publikimi i të dhënave, gazetari Koka bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Nëse publikohet Memex e gjithë organizata e Policisë së Shtetit rrëzohet, ja kush janë ata që cënohen më shumë

Publikimi i të dhënave, gazetari Koka bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Sulmi kibernetik/ Ish-kreu i policisë, Hajdarmataj bën paralajmërimin e fortë: Nëse grupet kriminale marrin në dorë sistemin MEMEX do të ketë pasoja, kjo situatë...

Sulmi kibernetik/ Ish-kreu i policisë, Hajdarmataj bën
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet për kryetarin/ Plas keq mes Kokalarit dhe Sekretarit të FRPD: Kë gënjeni ju, budallenj na dini?

Zgjedhjet për kryetarin/ Plas keq mes Kokalarit dhe Sekretarit të
x
BREAKING NEWS

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po gënjejnë, institucionet e dinë shumë mirë se cilat sistemi janë sulmuar dhe ç’të dhëna janë marrë

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po
x
BREAKING NEWS

Sulmet kibernetike/ Eksperti i sigurisë plas deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Hakerat kanë tentuar sulmin në bankat e nivelit të dytë, po tentohet të...

Sulmet kibernetike/ Eksperti i sigurisë plas deklaratën e fortë
x

Sport

Historike! Futbolli evoluon me kohën, i riu debuton në kampionatin anglez, s'do e besoni dot sa vjeç është ai

Historike! Futbolli evoluon me kohën, i riu debuton në kampionatin

Lojtarët e Arsenalit mposhtën sot skuadrën e Brentfordit 0-3. Megjithatë, pesëmbëdhjetëvjeçari Ethan Nwaneri, i cili pati mundësinë të debutonte për Arsenalin, do ta mbajë mend ditën e sotme për gjithë jetën. Në minutat e fundit të ndeshjes ai hyri në lojë në vend të Fabio Vieira-s dhe kështu bëri debutimin zyrtar.

Përveç kësaj, në moshën 15 vjeç e 181 ditë, Ethan Nwaneri u bë futbollisti më i ri në histori që debutoi në Premier League. Ky futbollist i ri luan në pozicionin e mesfushorit dhe pritshmëria e tij te Arsenal parashikon një karrierë të shkëlqyer për këtë futbollist.

Ai ka lindur më 21 mars 2007 dhe luan edhe për Anglinë U-16, ndërsa është e sigurt që ëndrra e tij u realizua sot. Deri në ndeshjen e sotme rekordin e mbante lojtari i Liverpool-it, Harvey Elliot, i cili debutoi në moshën 16 vjeç e 30 ditë.