BREAKING NEWS

Pandemia e Covid-19/ Rama del në konferencë online, tregon si është situata: Mbyllja e vendit do të...

Pandemia e Covid-19/ Rama del në konferencë online, tregon si
x

Sport

Historike! Maqedonia e Veriut kualifikohet në Europian

Historike! Maqedonia e Veriut kualifikohet në Europian

Maqedonia e Veriut ka arritur të marrë fitoren më të rëndësishme në historinë e saj në futboll, duke mundur 0-1 Gjeorgjinë dhe tashmë është zyrtarisht në Kampionatin Europian, i cili do të zhvillohet verën e ardhshme.

Heroi i fqinjëve tanë në këtë takim ishte veterani Goran Pandev, i cili realizoi golin e vetëm të takimit në pjesën e dytë.