BREAKING NEWS

“I pashpirt dhe i poshtër”, Romeo Kara del me paralajmërimin ‘bombë’ për Sali Berishën: Tani jetojmë vetëm për të parë fundin tënd! (VIDEO)

“I pashpirt dhe i poshtër”, Romeo Kara del me
x
BREAKING NEWS

“Krenar për fitoren e thellë”/ Mjeku i njohur Petrit Vargu që u shkarkua nga detyra jep lajmin fantastik: Së shpejti...

“Krenar për fitoren e thellë”/ Mjeku i njohur Petrit Vargu
x
BREAKING NEWS

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e menjëhershëm, ja çfarë përcakton VKM-ja

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti tragjik iu merr jetën dy të rinjve. Policia zbardh detajet e rënda

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti
x
BREAKING NEWS

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat Bashës për të spastruar partinë nga mbetja e fundit e komunizmit në Parlamentin e ri

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend, në 30 vite ka pasur vetëm përplasje me Uashingtonin

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend,
x

Sport

Hoqi shishet e ‘Coca-Cola’-s, Ronaldo i shkakton kompanisë miliarda euro humbje

Hoqi shishet e ‘Coca-Cola’-s, Ronaldo i shkakton kompanisë

Cristiano Ronaldo është një nga lojtarët më të mirë dhe më të paguar në botë, ndaj çdo gjest apo fjalë e tij, ka një ndikim të madh global.

E tillë ishte edhe ajo e djeshmja, ku gjatë konferencës për shtyp në lidhje me ndeshjen ndaj Hungarisë për Euro 2020, portugezi hoqi dy shishet e Coca Cola-s, sponsor i kampionatit Evropian, duke i zëvendësuar me një shishe ujë.

Ky veprim i tij, pati një ndikim negativ në kompaninë amerikane, shkruan gazeta spanjolle Marca. Disa minuta pas konferencës së Ronaldos dhe trajnerit Fernando Santos, kompania e pa veten me humbje marramendëse.

Në 3:00 pasdite në Evropë, aksionet e Coca Cola ishin afër 56.10 dollarë për aksion. Gjysmë ore më vonë, me përfundimin e konferencës në stadiumin Puskas Ferenc në Budapest, aksionet ranë në 55,22 dollarë.

Një rënie brutale prej 1.6% për kompaninë në bursë pasi vlera e kompanisë shpejt kaloi nga 242 miliardë dollarë në 238 miliardë dollarë. Humbjet totale për kompaninë pas gjestit të Cristiano Ronaldos vlerësohen të jenë 4 miliardë dollarë.