BREAKING NEWS

Vjen lëvizja që nuk pritej/ Basha bën ndryshimin në minutat e fundit, kush është ish-deputeti dhe emri i njohur demokrat që u riktheu pasi mbrëmë u la jashtë listave

Vjen lëvizja që nuk pritej/ Basha bën ndryshimin në minutat
x

Sport

Humbje e madhe për futbollin! Ndahet nga jeta trajneri i njohur (Emri)

Humbje e madhe për futbollin! Ndahet nga jeta trajneri i njohur (Emri)

Është ndarë nga jeta në moshën 94-vjeçareTony Collins, trajneri i parë me ngjyrë në futbollin anglez.

Pasi luajti me Sheffield Ëednesday, York, Ëatford, Norëich, Torquay, Crystal Palace dhe Rochdale, Collins u bë trajner i Rochdale në vitin 1960.

Në 7 vitet e tij në stolin e këtij ekipi, Collins luajti një finale të Kupës së Ligës në vitin 1962, duke e humbur ndaj Norëich. Kjo është finalja e vetme e Rochdale në historinë e klubit.

Sir Alex Ferguson, i cili ka punuar me Tony Collins kur ky i fundit u punësua si vëzhgues talentesh te Manchester United, i përcolli ngushëllimet familjes dhe shtoi: “Të afërmit e tij duhet të jenë shumë krenarë për arritjet e Tony”.