BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Sport

Humbje e madhe për futbollin/ Ndërron jetë tragjikisht kapiteni i skuadrës italiane (Emri+ Foto)

Humbje e madhe për futbollin/ Ndërron jetë tragjikisht kapiteni i

Policia holandeze ka nisur një hetim pas vdekjes së futbollistit italian Gabriele Gallani në Amsterdam pasi ra në një kanal.

24-vjeçari, i cili ishte kapiten i ekipit amator nga rajoni i Parmës, Picardo Traversettolo, vdiq të shtunën në mëngjes pak pasi ai ra në një kanal në kryeqytetin holandez. Sipas mediave italiane, Gallani ka rënë në kanal teksa po ecte me miqtë. Zhdukja e tij nuk u vu re menjëherë, pasi futbollisti kishte qëndruar pak më pas.

Humbje e madhe për futbollin/ Ndërron jetë tragjikisht kapiteni i

Lojtari italian ishte në gjendje kritike kur zhytësit e gjetën në ujë. Ai u dërgua në spital, por ndërroi jetë pak orë më vonë. Policia ka nisur një hetim pas vdekjes së tij, me oficerët që kanë mbledhur pamjet nga kamerat e sigurisë në zonë dhe kanë bërë thirrje për informacion nga kushdo që mund të ketë qenë dëshmitar okular.

“Policia është në kërkim të dëshmitarëve që dinë më shumë se si viktima përfundoi në ujë. Rreth orës 00:35 minuta, punonjësit e policisë lokale kanë marrë një telefonatë për të shkuar në vendngjarje, ku qytetarët kanë raportuar se dikush ndodhet në ujë.

Në vendngjarje kanë mbërritur menjëherë disa zjarrfikëse të cilat kanë arritur të nxjerrin viktimën nga uji. Ai është reanimuar dhe është dërguar në spital. Viktima nuk ia doli dot dhe ndërroi jetë pak më vonë në spital”, thuhet në njoftimin e policisë.

Picardo Traversetolo, një ekip i kategorisë së pestë në Itali, ka postuar një homazh për Gallanin në rrjetet sociale.

“Ai ishte një lider i heshtur në fushë, një shembull për shokët e tij. Një djalë me një shpirt të sjellshëm dhe të respektueshëm. Ne do t’ju mbajmë përgjithmonë në zemrat tona.”