BREAKING NEWS

“Në mesnatë Alibeaj ndryshoi listat pa na pyetur”/ Dha dorëheqjen nga gara për kryetar Bashkie në Korçë, Gjata zbardh prapaskenat e forta

“Në mesnatë Alibeaj ndryshoi listat pa na pyetur”/ Dha
x
BREAKING NEWS

VIDEO/ Artan Hoxha publikon pamjet: Ja momenti kur ish-shefi i RENEAS merr 113 mijë eurot nga biznesmeni

VIDEO/ Artan Hoxha publikon pamjet: Ja momenti kur ish-shefi i RENEAS merr 113
x
BREAKING NEWS

"Dal unë në përgjime që flas me..."/ Artan Hoxha thirrje policisë: Shkoni te bandat, te ngjarjet e fundit kriminale në Tiranë makinat janë vjedhur në të njëjtin qytet

"Dal unë në përgjime që flas me..."/ Artan Hoxha
x
BREAKING NEWS

Deklarata ‘bombë’ e Artan Hoxhës: Pronarët e Top Channel kanë ndjerë rrezik, ata e dinë se nga vjen sulmi

Deklarata ‘bombë’ e Artan Hoxhës: Pronarët e Top
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me armë zjarri, reagon policia

Të shtëna me armë zjarri, reagon policia
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Përçahen demokratët e Berishës në Sarandë

Çfarë po ndodh? Përçahen demokratët e Berishës
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 maji/ Ish deputeti reagon për tërheqjen e kandidatëve të PD-së: Bombën ia ka vënë Berisha

Zgjedhjet e 14 maji/ Ish deputeti reagon për tërheqjen e
x
BREAKING NEWS

Kush e ka radhën? Paralajmërimi i bujshëm i ambasadorit britanik: Këtë vit do ketë “non grata” të tjerë

Kush e ka radhën? Paralajmërimi i bujshëm i ambasadorit britanik:
x

Sport

Humbje e madhe për sportin/ Ndahet nga jeta legjenda e atletikës dhe fituesi i medaljes së artë olimpike

Humbje e madhe për sportin/ Ndahet nga jeta legjenda e atletikës dhe

Legjenda e atletikës Dick Fosbury ka ndërruar jetë në moshën 76-vjeçare.

Humbje e madhe për sportin/ Ndahet nga jeta legjenda e atletikës dhe

Fosbury revolucionarizoi kërcimin së larti pasi u bë atleti i parë që kërceu mbrapsht, me teknikën që përdoret ende sot dhe njihet globalisht si “Fosbury flop”.

Stili i kërcimit i dha atij një avnatazh të madh ndaj rivalëve të tij në Lojërat Olimpike të vitit 1968, ku fitoi medaljen e artë me një kërcim prej 2.24 metrash.

Katër vjet më vonë në Lojërat Olimpike të mynihut, 28 nga 40 konkurrentët përdorën stilin e tij. Më parë kërcyesit për së larti kishin përdorur një teknikë gërshërë, por inovacion i Fosbury e transformoi këtë sport.

Humbje e madhe për sportin/ Ndahet nga jeta legjenda e atletikës dhe

Legjenda botërore e atletikës ndërroi jetë të dielën pas një beteje me limfomën.