BREAKING NEWS

E qëlloi me pistoletë në sy të fëmijës, dalin pamjet nga sherri që solli dy viktima në Kavajë

E qëlloi me pistoletë në sy të fëmijës, dalin
x
BREAKING NEWS

A po e dëmton Alibeaj Partinë Demokratike? Analisti komenton situatën para zgjedhjeve: Berisha ka supërmacinë, por del i humbur se…

A po e dëmton Alibeaj Partinë Demokratike? Analisti komenton
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur tregon "puçin" me të cilin mund t’ja marrë Alibeajt vulën dhe logon e PD-së: Ja kush është shpëtimi i Berishës

Analisti i njohur tregon "puçin" me të cilin mund
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Ja pse Berisha do braktisi partinë

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Ja pse Berisha do braktisi
x
BREAKING NEWS

Gazetari Hoxha parashikon çfarë do të ndodh me kandidatin e PD, Roland Bejko

Gazetari Hoxha parashikon çfarë do të ndodh me kandidatin e
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu tregon arsyen e fortë: Ja pse largohen kandidatët nga Alibeaj

Kreshnik Spahiu tregon arsyen e fortë: Ja pse largohen kandidatët nga
x
BREAKING NEWS

Gara për Tiranën në 14 maj, analisti zbulon sekretet në fushatën e Këlliçit

Gara për Tiranën në 14 maj, analisti zbulon sekretet në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu flet me emra: Këta dy politikanë të fuqishëm do bashkohen në një parti pas 14 majit

Kreshnik Spahiu flet me emra: Këta dy politikanë të fuqishëm
x

Sport

Humbje e madhe! U gjet në rrënojat e banesës 2 javë pas tërmetit tragjik në Turqi, i jepet lamtumira e fundit futbollistit të famshëm: Ti nuk ike vetëm...

Humbje e madhe! U gjet në rrënojat e banesës 2 javë pas

Qindra njerëz, përfshirë presidentin e Ganës, i kanë bërë nderimet e fundit futbollistit Christian Atsu, i cili humbi jetën në tërmetin tragjik në Turqi muajin e kaluar.

Funerali i tij po mbahet në kryeqytetin e Ganës, Akra.

“Te desha kur ishe gjallë, do të dua njësoj edhe tani”, tha e veja e përlotur e futbollistit Marie-Claire Rupio.

Ajo nuk arriti që të lexojë fjalimin për shkak të dhimbjes dhe ia kaloi motrës së saj për të përfunduar leximin e fjalimit të përgatitur.

Ti nuk ike vetëm, sepse një pjesë e imja është me ty”, vazhdoi ajo. “Buzëqeshjen tënde, dashurinë tënde e shoh në buzëqeshjet e fëmijëve tanë.”

Përfaqësues të ekipit kombëtar të Ganës dhe të klubit turk, Hatayspor, morën pjesë gjithashtu në homazhet për futbollistin e ndjerë.

Trupi i Atsu u gjet dy javë pas tërmetit nga rrënojat e banesës së tij në Turqi.

Trupi i pajetë u rikthye në Ganë gati 1 muaj më parë dhe do varroset në fshatin e tij të lindjes në Ganën juglindore.

31 vjeçari kaloi pjesën më të madhe të karrierës së tij duke luajtur në Premier League angleze për klube si Chelsea, Newcastle dhe Everton.

Ai gjithashtu bëri 65 paraqitje për Ganën dhe ndihmoi kombëtaren të arrinte në finalet e Kupës së Kombeve të Afrikës 2015.