Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Humbje katastrofike për "shpresat" e Kombëtares

Humbje katastrofike për "shpresat" e Kombëtares

Postuar: 08/09/2015 - 20:53

Humbja e Kombëtares Shqiptare 0-1 përballë Portugalisë e kemi përjetuar që të gjithë mjaft keq, aq më tepër që kjo humbje erdhi në fund të lojës.
 
Mirëpo, ajo që ndodh me ekipin e shpresave të Kombëtares sonë është edhe më dramatike.
 
Shqipëria U21 ka pësuar një humbje dramatike me rezultatin 1-6 përballë Portugalisë U21.
 
Pjesa e parë ka përfunduar me rezultatin e thellë 0-4, ndërkaq që edhe 3 gola të tjerë janë shënuar në pjesën e dytë. 
 
Ekipi portugez i të rinjve ka dominuar thuajse të gjithë lojën, duke lënë shumë pak hapësira për lojtarët shqiptarë.
 
Portugalia U21 përmes sulmeve të vazhdueshme ka shënuar plot 6 gola.
 
Shqipëria U21 ka menduar për "krenarinë" e vet, duke shënuar një gol në minutën e 83-të, i nisur si aksion nga kuqezinjtë dhe i mbyllur nga Latifi.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2019 - 20:14

Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar një njoftim për të gjithë publikun sportiv, duke lajmëruar për emrin e ri të stadiumit kombëtar dhe ndarjen e tribunave.

Postuar: 15/11/2019 - 19:55

Ish-kampion i Skënderbeut të Korçës në mundje, Artur Kreka ka ndërruar jetë ditën në moshën 58-vj

Postuar: 15/11/2019 - 18:02

Të dielën, më 17 nëntor, do të mbahet ceremonia e përurimit të stadiumit të ri Arena Kombëtare, k

Postuar: 15/11/2019 - 17:21

Franca dhe Turqia janë dy kombëtaret që kanë prerë tashmë biletën për në Euro 2020 nga grupi H ku

Postuar: 15/11/2019 - 15:37

“Air Albania Stadium” do të inagurohet të dielën kundër Francës.

Postuar: 15/11/2019 - 09:16

Stadiumi i ri Kombëtar duket se është gati për ndeshjen me Francën, pasi tashmë i është vendosur

Postuar: 15/11/2019 - 07:21

Vite më parë ai ishte një nga sulmuesit më të shpejtë e më të mirë në qarkullim.