BREAKING NEWS

Shoqëroi 30 mjekët dhe infermierët shqiptar në Itali, ministri Gent Cakaj futet në karantinë

Shoqëroi 30 mjekët dhe infermierët shqiptar në Itali,
x

Sport

Humbje për Seria A, merret vendimi ekstrem pas përhapjes së koronavirusit në Itali

Humbje për Seria A, merret vendimi ekstrem pas përhapjes së

Federata Italiane e Futbollit ka marrë vendimin që java e 26 të luhet pa tifozë pas panikut që ka përfshirë Italinë, pas përhapjes së koronavirusit. Situata nuk po përmirësohet, por duke ndikuar edhe në sport. 

Vendimi i ka kaluar qeverisë italiane, që do jap aprovimin e fundit. Ndërkohë kompania do i kthejë lekët për biletat e shitura të gjithë tifozëve.