BREAKING NEWS

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me Amerikën, ishte aq mendjelehtë. Shpëton vetëm nëse ikën në...

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia bën lëvizjen e menjëhershme

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia
x
BREAKING NEWS

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë ambasadorja Yuri Kim, paralajmëron aksion kundër zyrtarëve të korruptuar: Askush nuk është mbi ligjin!

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë
x
BREAKING NEWS

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron zhvillime: Drejtësia e re po vepron! E gjithë armata e punonjësve të drejtësisë ishte e lidhur me...

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën
x
BREAKING NEWS

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon kush e ka radhën pas Sali Berishës dhe paralajmëron ‘TËRMET’ në skenën politike shqiptare: Ky politikan është një model skizofrenik. Rama mund të detyrohet të...

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon
x
BREAKING NEWS

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon vendimet marra

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon
x
BREAKING NEWS

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në drejtësi”, Klodiana Lala zbulon informacione për vendndodhjen e ish-kryeprokurorit: Më kanë ardhur foto! Avokati paraqiti akt ekspertimin, vuan nga një sëmundje e…

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në
x
BREAKING NEWS

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën, ja çfarë ndodh nëse nuk paraqitet ish kryeprokurori pasi ka një javë që është larguar jashtë vendit

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën,
x

Sport

Hungari-Francë/ Pasim magjik i Mbape, Benzema humb rastin e artë (VIDEO)

Hungari-Francë/ Pasim magjik i Mbape, Benzema humb rastin e artë

Luhet duke filluar nga ora 15:00, ndeshja mes Hungarisë dhe Francës, në stadiumin “Pushkash Arena”. Në ndeshjen e dytë në Grupin F të UEFA “Euro 2020”, Hungaria dhe Franca do të gjejnë përsëri njëra-tjetrën pas 16 vitesh. Pritet një sfidë e luftuar nga të dyja skuadrat, që do të kërkojnë të marrin maksimumin, por duke parë diferencat mes lojtarëve, Franca është favorite absolute, jo vetëm për këtë ndeshje, por edhe për të fituar Europianin.

Të gjitha ndeshjet e Francës në Hungari kanë qenë në Budapest. Bilanci në këtë qytet është 6 humbje, 1 fitore e po aq barazime ndërsa e sotmja do të jetë përballja e parë në “Pushkash Arena”.  Hungaria përballet me Francën për herë të parë që nga një humbje miqësore 2-1 në Metz, më 31 maj 2005, me golat e Xhibril Sisesë dhe Floro Maludasë teksa për vizitorët shënonte Zombor Kerekes.

Franca ka humbur në Budapest 13-1 në qershor 1927 me gjashtë gola nga Xhozef Takaçsh, që akoma sot është fitorja më e madhe e Hungarisë ndonjëherë. Kjo është ndeshja e pestë në Kampionatin Europian të UEFA-s midis dy ekipeve. Hungaria ka ngadhënjyer tri herë dhe barazuar një herë.

30’ E pabesueshme çfarë ka humbur Benzema, i cili pas një pasimi spektakolar të marrë nga Mbape në zonë, nuk shënon dot i vetëm me portierin, duke e gjuajtur topin jashtë.

25’ Adam Zalai e ka ta pamundur për të vazhduar ndeshjen, për shkak të dëmtimi, teksa mbetet i shtrirë në fushë. E zëvendëson Nikoliç. Ndërkohë arbitri ka ndalur për pak sekonda ndeshjen, për shkak të temperaturave të larta, për t’u freskuar skuadrat.

22’ Ndërhyrje e gabuar e Shafer ndaj Pogbasë, goditje dënimi për Francën në afërsi të zonës së Hungarisë.

17’ Tjetër mundësi e mirë për Francën, këtë herë është Mbape, i cili pas një krosimi të marrë nga Dinje, gjuan me kokë, por topi shkon ngjitur me shtyllën e majtë.

14’ Mundësi e artë shënimi për Francën. Benzema provon me një gjuajtje nga jashtë zone, por pret Gulcsi, i cili në të njëjtin aksion i mohon golin edhe Grizmanit, duke ndalur topin.

10’ Kartoni i parë i verdhë, ndëshkohet Pavar, për ndërhyrje të gabuar ndaj Salai.

3’ Ndërhyrje e gabuar e Varan ndaj Zalai në afërsi të zonës. Mundësi e mirë për Hungarinë! Kroson nga e majta Zalai, por largon mbrojtja franceze.

Starton sfida në një stadium të tejmbushur me tifozë!

Hungari: Gulacsi, Botka, Fiola, Kleinheisler, Nagi, Nego, Orban, Sallai, Shafer, Atila Zalai, Adam Zalai.

Franca: Loris, Dinje, Kimpembe, Varan, Pavar, Kante, Rabio, Pogba, Mbape, Grizman, Benzema.