BREAKING NEWS

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e kupolës së Policisë së Shtetit për vitin 2022, nga Muhamet Rrumbullaku, Neritan Nallbati, Rebani Jaupi, te Altin Qato dhe Edmond Rizai, ja kush është drejtuesi më i pasur dhe më i varfër...

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e
x
BREAKING NEWS

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si ushtar të Shkëlzen Berishës në demontimin e armëve në Gërdec, SPAK e merr për herë të parë sot në pyetje

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i shiti demokratët tek “kasapi” Ilir Meta, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i kërkon deputetit të njohur të bëjë kujdes nga sulmet e Rithemelimit

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i
x
BREAKING NEWS

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri çmimi i naftës ngelet në stratosferë edhe pse në bursat ndërkombëtare është ulur me 7 dollarë vlera e fuçisë së “arit të zi”, ekspertët ngrenë alarmin

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x

Sport

Ibrahimovic feston sot ditëlindjen, ja dhurata me shumën marramendëse që i bëri vetes

Zlatan Ibrahimovic zakonisht e trajton veten me një supermakinë për çdo ditëlindje.

Suedezi sot ka ditëlindjen dhe për 42 vjetorin, që e feston sot, zgjodhi një ‘Ferrari Purosangue’.

Bëhet fjalë për një SUV nga kompania e Maranellos. Çmimi? Fillon nga 390 mijë euro.

Vitin e kaluar, megjithatë, ish-sulmuesi kishte shkuar shumë larg me një ‘Ferrari Daytona SP3’ dhe një ‘812 Competizione A’. Për të 40-at, zgjedhja ra mbi një ‘SF90 Spider’, ndërsa për të 39-at i kishte dhuruar vetes një ‘Porsche 911 Targa 4S Heritage’.

‘Ferrari Purosangue’ është me të vërtetë një perlë ekskluzive. Çmimi për versionin bazë fillon nga 390 mijë euro (i cili rritet në mbi 400 mijë me personalizimet e ndryshme), dimensionet e tij (4.97 metra i gjatë dhe 1.59 metra i lartë) e bëjnë atë më të madhin dhe më të gjatin e kuq të ndërtuar ndonjëherë.

Kjo makinë luksoze përmban motor V12 që jep 725 HP dhe 716 Nm çift rrotullues maksimal, arrin nga 0 në 100 km/h për vetëm 3.3 sekonda, arrin një shpejtësi maksimale prej 310 km/h.

Numra befasues që përputhen në mënyrë të përkryer me rekordet e karrierës futbollistike të gjigantit suedez.

Zlatan është një adhurues i supermakinave, veçanërisht atyre ‘Made in Maranello’.

Në fakt, në garazhin e tij milioner ka edhe Porshe, Audi, Volvo dhe më pas shumë Ferrari. Vitin e kaluar për ditëlindjen e tij të 41-të bleu një ‘Daytona SP3’, duke zgjeruar listën e ‘Reds’ në garazhin e tij, i cili përfshinte gjithashtu një Monza SP2, një SF90 Stradale (supermakina e parë hibride plug-in), një Monza SP1 dhe një Ferrari LaFerrari.

Ibrahimovic feston sot ditëlindjen, ja dhurata me shumën