BREAKING NEWS

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë, deputetët e PD-së marrin vendimin e papritur! Çfarë ndodhi?

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë,
x
BREAKING NEWS

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin Kurti ‘thumbon’ Ramën në 110-vjetorin e pavarësisë: Të përfshihemi në çështjet e njëri-tjetrit, por jo për të penguar

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe bën thirrjen e fortë: Serbia po blen armatime, të ndalojmë menjëherë influencën ruse dhe kineze

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe
x
BREAKING NEWS

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë ‘bën të gjallë’ Bashën

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë
x
BREAKING NEWS

110-vjetori i Pavarësisë, mblidhen dy parlamentet Shqipëri-Kosovë, nis seanca e përbashkët

110-vjetori i Pavarësisë, mblidhen dy parlamentet
x
BREAKING NEWS

Surpriza e motit për ditën e sotme, ja zonat ku do të ketë reshje bore, çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Surpriza e motit për ditën e sotme, ja zonat ku do të ketë
x
BREAKING NEWS

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush 'fshihet' pas kompanisë 'Eagle Hills'

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush
x
BREAKING NEWS

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk 'hesht' më dhe e tregon hapur: Në Francë, Gjermani apo në Angli...

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk
x

Sport

Iku Memelli, Skënderbeu jep emrat e kandidatëve për pankinën korçare

Iku Memelli, Skënderbeu jep emrat e kandidatëve për pankinën

Me largimin e Migen Memellit, Skënderbeu po drejtohet nga zv/trajneri Gentian Liçi dhe përgatitësi i portierëve Erjon Llapanji. Gjasat janë që deri në mesjavë të vijojë kështu, pasi deri të mërkurën do të jetë vendosur se çfarë do të bëhet me çështjen e stolit. Për këtë rol vazhdon të jetë më i kuotuari Ivan Gvozdenoviç. Presidenti Ardjan Takaj është fiksuar me serbin dhe biseda që kanë zhvilluar të premten e ka bindur se ai mund të jetë i duhuri. E megjithatë, nuk është i vetmi opsion. Me kohë është përmendur edhe Ardian Mema, që mund të një alternativë, nëse ish-mbrojtësi nuk bëhet. E megjithatë, emër surprizë është një tjetër. Një ditë më parë mbeti pa punë, por direkt është lakuar në Korçë. Bëhet fjalë për Bledi Shkëmbin, të saposhkarkuar nga durrsakët e “Abissnet Superiore”. Ai është kandidat për këtë pozicion dhe nëse ndodh, do të ishte hera e parë që ish-kapiteni do drejtonte ekipin ku ka bërë histori si futbollist dhe fitoi gjithçka. Deri më tani ai ka pasur “timonin” e kosovarëve të Lirisë e Ballkanit apo edhe Dinamos e Teutës në Shqipëri, por kurrë nuk e ka drejtuar Skënderbeun. Gjithsesi, ditë e ardhshme do të zbardhim shumëçka rreth pankinës.