Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Incidenti në ‘Selman Stërmasi’, FSHF merr vendimin për Tiranën

Postuar: 09/11/2018 - 12:10

Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit ka marrë vendimin sa i përket incidentit të ndodhur në stadiumin ‘Selman Stërmasi’ gjatë ndeshjes Tirana-Kukësi. Disiplina ka vendosur të dënojë me dy ndeshje pa tifozë ekipin e kryeqytetit për shkak se ka dështuar në përmbushjen e përgjegjësive.

“KF “Tirana”, për dështimin në përmbushjen e përgjegjësive, për sjellje të gabuar të spektatorëve duke u futur brenda pjesës së rrethuar të fushës dhe duke shkaktuar akte dhune ndaj lojtarëve, në bazë të Nenit 66/3/a të KDS, dënohet me zhvillimin e 2(dy) ndeshjeve pa spektatorë në stadiumin përkatës”, thuhet në njoftimin e FSHF-së.

Pas përfundimit të ndeshjes me Kukësin, tifozët e Tiranës hynë në fushë dhe sulmuan lojtarët e ekipit të tyre, të cilët po tregojnë një formë të dobët në kampionat.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/03/2019 - 18:26

Klubi grek Panathinaikos tha dje se "dënojmë pa kompromis" përplasjet e dhunshme që prishën dje ndeshjen e futbollit kundër rivalëve kryesorë të kryeqytetit Olympiakos, e cila u braktis pas skenave të dhun

Postuar: 18/03/2019 - 17:06

Federata Shqiptare e Futbollit ka njoftuar se biletat e ndeshjes eliminatore të EURO 2020, Andorr

Postuar: 18/03/2019 - 16:30

Kombëtarja e Shqipërisë nisi përgatitjet në prag të dy ndeshjeve të para në eliminatoret e Euro 2

Postuar: 18/03/2019 - 16:06

Armand Duka i ka dalë në krah të trajnerit Christian Panucci, i cili ka përjashtuar portierin Tho

Postuar: 18/03/2019 - 13:04

UEFA ka hapur zyrtarisht një hetim për Cristiano Ronaldon për gjestin që bëri pas ndeshjes me A

Postuar: 18/03/2019 - 09:40

Futbollisti shqiptar Mërgim Mavraj ka zbuluar arsyen e largimit nga skuadra greke e Aris.

Postuar: 18/03/2019 - 07:52

Thomas Strakosha ka humbur dy ndeshjet me Turqinë dhe me Andorrën, pasi  nuk ka mundur të ud