BREAKING NEWS

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas deklaratën dhe zbardh prapaskenat

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas
x
BREAKING NEWS

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e forta për kokainën në Fier: Drejtuesit s’jetojnë dot më të qetë

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e
x
BREAKING NEWS

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë kishte në Shqipëri, ishte destinuar për...

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë
x
BREAKING NEWS

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe paralajmëron: Grupet po sofistikohen, SPAK punon me standard të dyfishtë

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe
x
BREAKING NEWS

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do votoj asnjë në primare, opozita po shkon drejt turpërimit

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do
x
BREAKING NEWS

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi për të uruar Pavarësinë e Shqipërisë (VIDEO)

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi
x
BREAKING NEWS

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri shqiptar, zbardhen detajet (EMRI)

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri
x
BREAKING NEWS

Avokat Ngjela lëshon thirrjen e fortë: Nëse e shikoni një të tillë, kurrë mos iu afroni, përcilleni me përbuzje dhe përçmim

Avokat Ngjela lëshon thirrjen e fortë: Nëse e shikoni një
x

Sport

Informacioni/ Fakte me vlerë rreth Botërorit të Katarit

Informacioni/ Fakte me vlerë rreth Botërorit të Katarit

Në Katar janë ndërtuar 8 stadiume moderne me kapacitet nga 40 deri në 80 mijë vende e që do t’i presin 64 ndeshje gjatë 28 ditëve të Botërorit. Kostoja e shpenzimeve ishte 3 miliardë euro. – E veçantë tjetër e kësaj gare është se në “Katar 2022” janë shitur biletat më të shtrenjta ndonjëherë. Bileta e ndeshjes finale do të kushtojë mesatarisht 784 euro, kurse në ndeshjet tjera, 327 euro. – Kjo është Kupa e Botës numër 22 (e para luajtur më 1930). Kjo do të jetë hera e parë që do të mbahet në një vend arab. Por, do të jetë hera e dytë që do të mbahet në Azi, pas Botërorit 2002 në Japoni dhe në Korenë e Jugut. – Kjo është hera e parë që Botërori mbahet në dimër, kjo për shkak të klimës ekstreme gjatë verës në Katar. – Franca është kampione në fuqi e botës dhe njëra prej favoriteve, bashkë me Brazilin, Argjentinën, Gjermaninë, Spanjën e Portugalinë. – Shqiptarët Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka dhe Ardon Jashari do të jenë ambasadorët tanë në Katar, teksa do ta përfaqësojnë Zvicrën. – Për Lionel Mesin dhe Kristiano Ronaldon, ky do të jetë Botërori i fundit në karrierë. Të dy kanë shansin e fundit të fitojnë Kupë Bote.