BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Sport

Inter-Atalanta/ Lautaro shënon golin e tretë

Inter-Atalanta/ Lautaro shënon golin e tretë

Interi pret Atalantën në “San Siro” në javën e parafundit të Serisë A, me të dyja skuadrat që kërkojnë pikët për objektivat e tyre.

Skuadra e Inzagit do të mjaftohej me vetëm një pikë për të siguruar zyrtarisht Champions-in për sezonin e ardhshëm.

Nga ana tjetër, të besuarit e Gasperinit luajnë shanset e tyre të fundit për të besuar deri në fund për një vend në Ligën e Kampionëve.

1′ Lukaku, 3′ Barela, 77′ Lautaro Martinez / 36′ Pasaliç


NGJARJET KRYESORE:

77′ GOOOOL INTER 3-1/ Altruizëm i Brozoviç, që i jep një asisit me portën bosh Lautaro Martinezit, që nuk fal, duke përshëndetur rrjetën. Aksion model i skuadrës së Inzagit. 

36′ GOOOL ATALANTA 2-1! Pas një pasimi në zonë, Pasaliç gjuan topin drej portës duke rihapur sfidën!

15′ Dimarko lëshon një gjuajtje të fuqishme drejt portës, por topi devijohet nga mbrojtja dhe më pas portieri arrin ta largojë rrezikun.

8′ Çalhanoglu shënon të tretin për Interin, por goli anulohet për pozicion jashtë loje.

3′ GOOOL INTERI 2-0! Barela gjen pak hapësirë brenda zonës së penalltisë dhe lëshon një gjuajtje të pandalshme e cila shkon në trekëndësh. Një gol madhështor!

1′ GOOOL INTERI 1-0! Lukaku avancon përpara me topin dhe i vetëm përpara portierit arrin ta mposhtë, duke zhbllokuar sfidën që në fillimin e sfidës. 

INTER: Onana, D’Ambrozio, Açerbi, Bastoni, Dumfris, Barela, Frozoviç, Çalhanoglu, Gosens, Lukaku, Lautaro.

ATALANTA: Sportielo, Toloi, Xhimshiti, Skalvini, Zapakostam De Run, Ederson, Mahle, Kupmainers, Pasaliç, Hojlund.