Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Inter fiton 5-0 ndaj Sampdorias, 4 gola shënon Icardi

Postuar: 18/03/2018 - 15:35

Pikërisht në ditën kur ka marrë vesh se nuk do të jetë me kombëtaren argjentinase, Mauro Icardi ka shpërthyer tek Inter, duke shënuar plot 4 gola në fitoren e thellë 5-0 ndaj Sampdorias në transfertë. Një sukses që e ngjit Inter në vendin e katërt, duke parë i qetë ndeshjet e rivalëve për Champions League, Roma e Lazio, që do të luajnë përkatësisht ndaj Crotone-s në transfertë dhe Bologna-s në shtëpi.

Ishte Perisiç që kaloi zikaltrit në avantazh në minutën e 26-të. Pastaj vijnë 3 gola radhazi të Icardi-t për 14 minuta, i pari me 11-metërsh. Mbyllet 0-4 pjesa e parë dhe Inter mposht Sampdoria-n pa vështirësi. Në të dytën, sërish Icardi shënon në minutën e 51-të dhe më pas zëvendësohet nga Eder në 66-n, kur misioni i tij kishte përfunduar.
Icardi ngjitet në kuotën e 22 golave në Serie A, 2 më pak se Immobile i Lazio-s.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/03/2019 - 19:40

Të gjithë tifozët e Juventusit kanë qenë në ankth për të mësuar më shumë rreth dëmtimit të Kristiano Ronaldos, që ditën e djeshme u largua nga fusha e lojës në minutën e 30-të të sfidës me Portugalisë dhe Serbisë, s

Postuar: 26/03/2019 - 16:52

Ish-trajneri i Kombëtares shqiptare Gianni de Biasi është pranë rikthimit në detyrë si trajner.

Postuar: 26/03/2019 - 16:43

Ndahet nga jeta Ali Mema, një nga legjendat e futbollit kombëtar, protagonist me 17 Nëntorin e fa

Postuar: 26/03/2019 - 16:03

Të dielën në mbrëmje në NBA është shënuar një nga koshat më të bukur në historinë e basketbolli

Postuar: 26/03/2019 - 11:20

 Çudia më e madhe e negociatave për të gjetur trajnerin e ri të përfaqësueses shqiptare ka q

Postuar: 26/03/2019 - 10:44

Përfaqësuesja e Kosovës u ndal në barazim 1-1 ndaj Bullgarisë, në një ndeshje ku “Dardanët&

Postuar: 26/03/2019 - 07:33

Futbollistët e Kombëtares shqiptare nuk kanë mundur të lahen pas ndeshjes së fituar 3-0 me Andorr