Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Inter kalon në vendin e parë, ‘i rrëmben’ fitoren 2-1 Verona-s

Postuar: 09/11/2019 - 20:25

Interi ka mundur Venonën me një rezultat 2-1 duke arritur kështu kryesimin në Seria A. Në San Siro të parët rrugën e rrjetës e gjetën miqtë me Verre në minutën e 19, ndërkohë që pavarësisht tentativave të skuadrës së Conte-s pjesa e parë u mbyll me këto shifra.

Në fraksionin e dytë të lojës Vecino fillimisht barazoi shifrat me një gol me kokë, ndërsa pak çaste më vonë Barrela përmbysi shifrat me një gol spektakolar nga jashtë zone. Kjo fitore e çon Interin në vendin e parë me 31 pikë, 2 më shumë se Juventusi që këtë të dielë përballet me Milanin.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/11/2019 - 16:45

Kombëtarja shqiptare e futbollit luan sot një takim mjaft të rëndësishëm për vazhdimësinë.Të besuarit e Edi Rejës sfidojnë në orën 20:45 Andorrën në “Elbasan Arena”.

Postuar: 14/11/2019 - 12:23

Shtypi italian i ka kushtuar një hapësirë të veçantë Shqipërisë ditën e sotme, dhe më konkretisht

Postuar: 14/11/2019 - 07:26

Dueli i Juventusit me Milanin i dha “Zonjës” tri pikë të vështira në Torino, por të n

Postuar: 14/11/2019 - 07:24

Kukësi llogaritej në fillim të sezonit si skuadër favorite për të fituar titullin, nisur nga kual

Postuar: 14/11/2019 - 07:23

Taulant Xhaka ka refuzuar të grumbullohet me Kombëtaren kuqezi.

Postuar: 13/11/2019 - 22:51

Ish-sulmuesi i Kombëtares, Roland Luçi, ka sjellë edhe njëherë në kujtim ngatërrimin e himnit të

Postuar: 13/11/2019 - 17:22

Erling Haaland është 19 vjeç dhe ka shënuar 26 gola në 18 ndeshje të sezonit 2019-2020, duke tërh