Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Inter-Milan/ Gattuso dhe Spalleti përgatisin sulmet e frikshme

Postuar: 21/10/2018 - 12:38

Interi dhe Milani do të përballen me njëra-tjetrin sonte në mbrëmje duke filluar prej orës 20:30.

Interesimi për këtë takim është shumë i madh pasi të gjitha biletat janë shitur.

Skuadrat janë tejet të karikuara për të marrë një rezultat pozitiv ndeshjen e sotme.

Mediat italiane kanë publikuar edhe formacionet e mundshme.

Bie në sy fakti se të dy trajnerët,si Spalleti, ashtu dhe Gattuso i kanë skuadrat në gjendje optimale dhe do startojnë me 11-shet më të mira.

Ja formacionet e mundshme:

Interi (4-2-3-1): Handanovic; Vrsaljko, de Vrij, Skriniar, Asamoah; Gagliardini (Vecino është në dyshim shkaku i lëndimit), Brozovic; Politano, Nainggolan, Perisic; Icardi.

Milani (4-3-3): Donnarumma; Calabria, Musacchio, Romagnoli,Rodriguez; Kessie, Biglia, Bonaventura; Suso, Higuain, Çalhanoglu.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/11/2018 - 22:17

Ish-tekniku i Kombëtares Shqiptare të futbollit, Xhani De Biazi ka surprizuar edhe njëherë me deklaratat e tij për shqiptarët.De Biazi ishte i pranishëm në mbrëmjen për 120 vjetorin e Federatës Italiane të Futbollit,

Postuar: 12/11/2018 - 20:36

Një futbollist në Kolumbi është sulmuar teksa po lëvizte me makinë.

Postuar: 12/11/2018 - 18:22

Santiago Solari do të vazhdojë të drejtojë Real Madridin, jo në mënyrë të përkohshem, por ta

Postuar: 12/11/2018 - 17:38

Armando Duka është braktisur dhe nga një tjetër njeri i besuar i tij.Largimi ka të bëjë sërish në

Postuar: 12/11/2018 - 17:25

Milan është përballur me “armikun” e vjetër Juventus, ku këta të fundit kanë fituar m

Postuar: 12/11/2018 - 12:00

Max Verstappen është shfaqur i tërbuar me Esteban Ocon ditën e djeshme, pasi ky i fundit i hoqi n

Postuar: 12/11/2018 - 09:50

Sulmuesi i Milanit, Gonzalo Higuain, kërkoi falje për kartonin e tij të kuq kundër Juventusit, po