BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB dhe KGB që mori me vete Bashkim Gazidede, pse Ilir Meta e Kryemadhi braktisën protestën e 20 shkurtit dhe arsyeja pse SPAK nuk po e çon pas hekurave Sali Berishën

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB
x
BREAKING NEWS

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta Manastirliun, zbardhet “pika e errët” për të cilën po hetohet ish-ministrja, gazetarja nxjerr prapaskenat, brenda një muaji dosja e sterilizimit shkon në gjykatë

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta
x
BREAKING NEWS

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele të larta, ja strategjia që agjentet e BKH do të ndjekin për të hetuar zyrtarët pas urdhrit të Ramës për të “bllokuar” dyert e zyrave dhe institucioneve

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele
x
BREAKING NEWS

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime drejtuesish qarqesh dhe lëvizjesh të forta në qeveri pas thirrjes së Manastirliut në SPAK, Gonxhe “ylli në ngjitje” në Partinë Socialiste

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime
x

Sport

Interi bleu vetëm një lojtar, por sigurojnë për merkaton e verës Taremin dhe Zielinskin

Interi bleu vetëm një lojtar, por sigurojnë për merkaton e

Merkato u mbyll dhe klubet po bëjnë bilancet e lëvizjeve të tyre. Në kampionatin italian nuk pati ndonjë “boom” të madh, pasi Serie A ka rënë ndjeshëm në raport me Premier League angleze dhe La Liga spanjolle. Edhe klubet e Milanos pak lëvizje bënë, çka tregon se financat nuk janë në dimensionin e duhur. Kështu, Tajon Buçanan ishte futbollisti i vetëm që iu shtua organikës së Interit në merkaton e janarit, për të zëvendësuar kolumbianin Kuadrado, i cili do të mungojë të paktën deri në fund të muajit mars. Megjithatë Marota dhe Ausilio shfrytëzuan këtë periudhë për të siguruar edhe dy futbollistë të tjerë për verën e ardhshme. Kështu zikaltrit, sipas rregullave të FIFA-s, njoftuan Porton se kanë arritur marrëveshjen me sulmuesin iranian Mehdi Taremi, i cili do t’i bashkohet Interit me parametra zero, pasi në qershor i përfundon kontrata me portugezët. Taremi pritet të firmosë për tre sezone me Interin dhe të përfitojë një pagë prej 3.5 milionë eurosh, si dhe një bonus firme, që mund të shkojë deri në 5 milionë euro. Ndërkohë më 1 shkurt zikaltrit njoftuan edhe Napolin se kanë arritur marrëveshjen me mesfushorin polak Piotr Zielinski, të cilit gjithashtu i përfundon kontrata me ‘të kaltrit’ në fund të sezonit. Edhe polaku pritet të firmosë për tre sezone me Interin dhe të përfitojë një pagë prej 4.5 milionë eurosh në sezon, teksa me këta dy futbollistë Interi hedh një hap të rëndësishëm drejt përforcimit edhe më shumë të organikës për sezonin e ardhshëm. Me Zhirud që pritet të largohet në fund të sezonit dhe Joviç që nuk ka bindur, Milani është vënë në kërkim të një qendërsulmuesi për sezonin e ardhshëm dhe media pranë kuqezinjve raportojnë për një buxhet prej 40 milionë eurosh. Emrat që po ndiqen me interes nga klubi milanez janë disa, duke nisur nga Joshua Zirkze i Bolonjës, i cili po bën shumë mirë këtë sezon në Serinë A, jo vetëm duke shënuar, por edhe duke marrë pjesë në mënyrë aktive në lojën e skuadrës. Një tjetër futbollist që pëlqehet shumë në Milano është Benjamin Sesko i Leipzig, i cili ka një klauzolë prej 50 milionë eurosh, për prishjen e kontratës me klubin gjerman. Slloveni 21-vjeçar shkëlqeu te Salzburg, para se të transferohej te Leipzig, ku në 25 ndeshje ka shënuar 8 gola dhe shihet si një nga futbollistët më premtues në repartin e avancuar. Pikërisht Sesko është ai që po ndiqet me mjaft interes nga Milani, duke qenë se për Zirkze ka të drejtën e parablerjes Bayerni i Mynihut dhe vetëm nëse bavarezët heqin dorë, mund të negociojë me klube të tjera.