BREAKING NEWS

A do ketë pasoja për Ramën? Habit eksperti: Mund të ketë hetime nëse...

A do ketë pasoja për Ramën? Habit eksperti: Mund të
x
BREAKING NEWS

Rama korruptoi McGonigal-in? Gazetari amerikan zbulon se çfarë po bën FBI me këtë çështje

Rama korruptoi McGonigal-in? Gazetari amerikan zbulon se çfarë po
x
BREAKING NEWS

Skandali i McGonigal, gazetari Hoxha zbulon çfarë po ndodh me kryeministrin: Rama ka anuluar aktivitetet, që nga e mërkura...

Skandali i McGonigal, gazetari Hoxha zbulon çfarë po ndodh me
x
BREAKING NEWS

A është Agron Neza agjent i FBI? Gazetari amerikan zbardh prapaskenat

A është Agron Neza agjent i FBI? Gazetari amerikan zbardh prapaskenat
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i ish-agjentit/ Gazetari amerikan zbardh detaje të reja: E dashura e McGonigal i dërgoi e-mail FBI, kërkoi hetimin e tij

Arrestimi i ish-agjentit/ Gazetari amerikan zbardh detaje të reja: E
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Flamur Noka zbardh një tjetër pjesë të dosjes së McGonigal dhe plas deklaratën e fortë: FBI ka përgjuar Ramën, ka në dorë biseda...

Flamur Noka zbardh një tjetër pjesë të dosjes së
x
BREAKING NEWS

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen lëvizjet e Shkëlzen Berishës: Ja zyrat ku hyri për të...

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen
x

Sport

Interi "gjunjëzohet" në shtëpi, mposhtet me përmbysje nga Roma

Interi "gjunjëzohet" në shtëpi, mposhtet me

Interi është mposhtur me përmbysje në “San Siro” nga Roma e Jose Mourinhos, i cili e ndoqi këtë ndeshje nga tribuna.

“Zikaltërit” bën një lojë mjaft të mirë, por Roma u tregua pragmatiske dhe cinike para portës.

Dzeko dërgoi një top në rrjetë në minutën e 10, por goli u anulua nga VAR për pozicion jashtë loje, ndërsa në minutën e 30 është Dimarco që zhbllokon rezultatin.

Vetëm 9 minuta më vonë Dybala barazon rezultatin me një gol mjaft të bukur.

Pjesa e parë përfundon në barazim 1-1, ndërsa në të dytën Interi vazhdon të dominojë dhe të krijojë më shumë raste, por pa mundur të konkretizojë.

Në minutën 67 golit iu afrua ndjeshëm edhe Kristjan Asllani, por topi do të përfundon ngjitur me shtyllën.

Në minutën 75, falë një goditje dënimi e cila krosohet nga Pellegrini, kthehet në gol nga Smalling.

2 minuta më vonë do të përfundonte ndeshja për Asllanin, por zëvendësimet nuk do t’i sillnin rezultat skuadrës së Inzaghit që merr kështu humbjen e dytë radhazi dhe vazhdon krizën e rezultateve.

Në krahun tjetër, Roma rikthehet te fitorja dhe ngjitet në top 4 të Serie A.