BREAKING NEWS

Skandal/ Plasin trazirat, humbja në Shqipëri zemëron holandezët, tifozët bëjnë “namin” në Roterdam, shkatërrojnë dyqane e godina

Skandal/ Plasin trazirat, humbja në Shqipëri zemëron
x
BREAKING NEWS

Historike/ Lorik Cana dorëzon trofeun, Marash Kumbulla vishet kuq e zi në “Air Albania Stadium”. Ja çfarë po ndodh

Historike/ Lorik Cana dorëzon trofeun, Marash Kumbulla vishet kuq e zi
x
BREAKING NEWS

Festë e madhe/ Erdha, pashë, fitova, Mourinho mbetet unik, vendos një rekord special në Evropë, trajneri i parë në histori që …

Festë e madhe/ Erdha, pashë, fitova, Mourinho mbetet unik, vendos
x
BREAKING NEWS

Roma ngre trofeun, tifozët e Feyenoord s’e përballojnë dot humbjen, e papritur ajo që i ndodhi Klodiana Lalës gjatë transmetimit live

Roma ngre trofeun, tifozët e Feyenoord s’e përballojnë dot
x
BREAKING NEWS

Lojtarët e Romës nuk e mbajnë dot veten, shpërthejnë në lot gëzimi, i drejtohen tifozerisë, shkruhet me germa te arta emri i …

Lojtarët e Romës nuk e mbajnë dot veten, shpërthejnë
x
BREAKING NEWS

E rëndë, gjendet e pajetë një 48-vjeçare në anë të lumit, ja dyshimet e para (Emri)

E rëndë, gjendet e pajetë një 48-vjeçare në
x
BREAKING NEWS

Përfundon finalja e “Conference League” në Air Albania/ Roma dhe Mourinho në histori, fitojnë në Tiranë trofeun e parë europian

Përfundon finalja e “Conference League” në Air Albania/
x
BREAKING NEWS

Agron Duka bën deklaratën e fortë: PD rrezikon të ndahet në dy forca politike, ardhja e Berishës në krye...

Agron Duka bën deklaratën e fortë: PD rrezikon të ndahet
x

Sport

Interi i shkakton Napolit humbjen e parë në Serie A

Interi i shkakton Napolit humbjen e parë në Serie A

Napoli ka pësuar humbjen e parë këtë sezon në Serie A. Në ndeshjen kryesore të javës së 13 në Itali, kampionët e Interit kanë dominuar dhe fituar 3-2 ndaj skuadrës së Spalletti-t, e cila deri tani ishte e pathyer.

Zielinski realizoi për Napolin sapo nisi ndeshje, por Calhanoglu mendoi për zikaltrit, ku fillimisht realizoi nga pika e penalltisë, ndërsa në fundin e pjesës së parë asistoi për Perisic, duke kthyer rezultatin.

Në minutën e 61, Martinez realizoi edhe golin e tretë për zikaltrit duke e bërë thuajse të pamundur për Napolin të dalë me pikë nga San Siro. Mertens ngushtoi diferencën në minutën e 78, por vetëm kaq, pasi skuadra e Inzaghi-t menaxhoi si duhet pjesën e mbetur.

Me këtë fitore, Napoli vijon të mbetet në krye të renditjes së bashku me Milanin, me nga 32 pikë, por tashmë Interi është pranë. Kampionët janë në kuotën e 28 pikëve, në vendin e tretë.