BREAKING NEWS

Do kandidojë në Durrës përballë Bashës? Vjen reagimi i papritur i kryeministrit Rama: Mos hapni llafe kot. Ja cilin qytet kam zgjedhur

Do kandidojë në Durrës përballë Bashës? Vjen
x

Sport

Interi kualifikohet në gjysmëfinalet e Europa League, ja kush do të jetë kundërshtari i radhës

Interi kualifikohet në gjysmëfinalet e Europa League, ja kush do

Interi siguron biletën për në gjysmëfinalen e Ligës së Evropës, pasi mposht Bayer Levekusen me rezultatin 2-1.

Të tre golat që vendosën këtë sfidë u realizuan në pjesën e parë.Barrella në minutën e 15-të kaloi në avantazh zikaltrit, që më pas dyfishuan me Lukakun në të 21’.

Gjermanët reaguan, duke shkurtuar diferencën në minutën e 25-të me Kai Havertz.

Më pas rezultati nuk ndryshoi më dhe Interi kalon në gjysmëfinale, ku do të përballet me fituesin e çiftit Shakhtar Donetsk-Basel.