BREAKING NEWS

E frikshme/ Bota në prag të luftës nukleare? Putin nënshkruan marrëveshjen me Lukashenkon: Do vendosim armë bërthamore në Bjellorusi

E frikshme/ Bota në prag të luftës nukleare? Putin
x
BREAKING NEWS

“Përçarje” brenda Kryesisë së PD/ Diskutohen dy skenarë për zgjedhjet e 14 majit, zbulohen EMRAT, ja si janë ndarë anëtarët

“Përçarje” brenda Kryesisë së PD/ Diskutohen
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet lokale/ “Klone të Ramës”, Berisha shpërthen keq ndaj kandidatëve të PS: Duhet të arrestohen

Zgjedhjet lokale/ “Klone të Ramës”, Berisha shpërthen
x
BREAKING NEWS

“Do që të heqë non gratën, se në pushtet s’vjen dot”/ Ish-deputeti zbardh skenarin e Berishës dhe paralajmëron

“Do që të heqë non gratën, se në pushtet
x
BREAKING NEWS

Mblidhet kryesia e PS, ja çfarë pritet të vendoset

Mblidhet kryesia e PS, ja çfarë pritet të vendoset
x
BREAKING NEWS

Nëse Kryesia vendos të dilni vetëm me emra për këshilltarë, do bëni fushatë me Berishën? Gazment Bardhi habit me përgjigjen

Nëse Kryesia vendos të dilni vetëm me emra për
x
BREAKING NEWS

“Berisha ka qenë i prerë, pati një refuzim për bashkimin”/ Bardhi zbardh prapaskenat nga mbledhjet e PD për 14 majin: Për Tiranën nuk është vetëm Godole dhe Bejko, ka disa emra...

“Berisha ka qenë i prerë, pati një refuzim për
x

Sport

Irlanda e Veriut fiton me përmbysje, Kosova i ikën fitorja nga duart në minutat e fundit

Irlanda e Veriut fiton me përmbysje, Kosova i ikën fitorja nga duart

Kosova e pafat. Dardanët kanë zhvilluar një ndeshje të mjaft të mirë në transfertë kundër Irlandës së Veriut edhe pse rezulati është gënjeshtër.

Pas një pjese të parë pa gola me Kosovën që sulmoi disa herë portën kundërshtare, goli do të vinte vetëm në pjesën e dytë me Muriqin i cili realizoi një supergol në minutën e 58′.

Kur u mendua se Kosova do shkonte drejt 3 pikëve, një gabim në mbrtoje i kushtoi shumë teksa Whyte barazoi në minutën e 82′.

Por nuk ishte e thënë që ndeshja të mbyllej në barazim, pasi vendasit përmbysën gjithcka teksa realizuan me Magennis në shtesë.

Kur ka mbetur edhe një ndeshje në Grupin C të Ligës së Kombeve, Kosova mban vendin e 2 me 7 pikë.