BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në Vlorë: Nipi vret xhaxhin, më pas edhe veten

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për kundërshtarët tanë. S’mund të kërkonim më shumë se kaq

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për
x
BREAKING NEWS

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet sekrete”/ Artan Hoxha nxjerr informacionin e rëndësishëm, flet me emra dhe zbulon ku fshihet vrasësi i Remzi Hoxhës: Krim shtetëror!

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet
x
BREAKING NEWS

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e grabitjes së biznesmenit në Krujë dhe bën paralajmërimin ‘bombë’: Do të ketë viktima!

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj Shqipërisë, hyn në fuqi menjëherë që ditën e nesërme

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj
x
BREAKING NEWS

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”, Frrok Çupi plas deklaratën ‘bombë’ për ish-kryeministrin dhe ngre alarmin për lëvizjen e fundit të Bashës

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”,
x
BREAKING NEWS

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet
x
BREAKING NEWS

Basha bën publikë organizatorët që duan ta largojnë nga drejtimi i PD, akuzon dyshen Meta-Berisha si skenaristë dhe regjisorë të foltores antiamerikane

Basha bën publikë organizatorët që duan ta largojnë nga
x

Sport

Ish e dashura e drogoi dhe e vrau futbollistin e njohur, e pëson keq pas 32 vitesh. Hetimet zbardhin detaje të rënda

Ish e dashura e drogoi dhe e vrau futbollistin e njohur, e pëson keq pas 32

Ish e dashura e futbollistit italian, Donato Bergamini i cili vdiq më 18 nëntor 1989 në një aksident në autostradë, Isabella Interno akuzohet për bashkëpunim në vrasje me paramendim pas 32 vitesh nga aksidenti tragjik.

Fillimisht besohej se ishte një vdekje aksidentale kur trupi i Bergaminit supozohej se u përplas me një kamion në Kalabri, shkruan Klix.

Në fillim nuk kishte ndonjë version të mundshëm apo provë për ta konstatuar të kundërtën dhe për të hedhur hije dyshimi mbi Isabell. Pas një hetimi të nisur nga nëntori i vitit 2017, u konfirmua se ish-futbollisti u mbyt para se të përfundonte nën gomat e një kampioni dhe provat e mbledhura për këtë gjë, hodhën poshtë mundësinë e një aksidenti të rastësishëm.

32 vjet pas vdekjes së tij, ish e dashura Isabella dhe shoferi i kamionit, Rafel Pisano akuzohen për vrasje.Ajo dyshohet se e drogoi Bergaminin dhe e vrau atë qëllimisht.

Kjo për shkak, sipas prokurorit, pas ndërprerjes së lidhjes së tyre, pasi po sipas tij, Isabell nuk e pranoi lehtë këtë gjë. Seanca e parë gjyqësore është caktuar për 25 tetor, dhe duket se e vërteta do të dal në pah më në fund.