BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB dhe KGB që mori me vete Bashkim Gazidede, pse Ilir Meta e Kryemadhi braktisën protestën e 20 shkurtit dhe arsyeja pse SPAK nuk po e çon pas hekurave Sali Berishën

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB
x
BREAKING NEWS

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta Manastirliun, zbardhet “pika e errët” për të cilën po hetohet ish-ministrja, gazetarja nxjerr prapaskenat, brenda një muaji dosja e sterilizimit shkon në gjykatë

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta
x
BREAKING NEWS

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele të larta, ja strategjia që agjentet e BKH do të ndjekin për të hetuar zyrtarët pas urdhrit të Ramës për të “bllokuar” dyert e zyrave dhe institucioneve

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele
x
BREAKING NEWS

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime drejtuesish qarqesh dhe lëvizjesh të forta në qeveri pas thirrjes së Manastirliut në SPAK, Gonxhe “ylli në ngjitje” në Partinë Socialiste

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime
x

Sport

Ish-mesfushori i Çelsit: Poçetino nuk di çfarë të bëjë, vetëm Murinjo mund t’i rikthejë identitetin bluve

Ish-mesfushori i Çelsit: Poçetino nuk di çfarë të

Emanuel Petit, fitues i Kupës së Botës dhe Europianit me Francën, i cili veshi fanellën e Çelsit për tri sezone, mendon se koha e Maurisio Poçetinos ka përfunduar. Ndër të tjera mesfushori shprehet se Murinjo mund ti rikthente identitetin skuadrës.

“U zhgënjeva shumë nga performanca e Çelsit në humbjen 2-4 përballë Uolvesit. Lojtarët dukeshin shumë të çorganizuar, të hutuar taktikisht, pa shpirt luftarak, pa komunikim me njëri-tjetrin dhe pa karakter.

Më vjen shumë keq për tifozët. Poçetino po refuzon të përshtatet me karakteristikat e lojtarëve të tij. Ai nuk po di çfarë të bëjë. Gjuha e tij e trupit është shqetësuese, duket sikur ka dhënë dorëheqjen

Kam dëgjuar se mund të rikthehet Zhoze Murinjo, me Xhon Terrin si ndihmës. Është shumë interesante dhe intriguese. Portugezi do t’i sillte ekipit karakter dhe personalitet. Në këtë moment grupi i lojtarëve është i copëtuar, ai është i vetmi që mund të rregullonte problemet e bluve.

Skuadra ka nevojë për identitet, jo për përforcime të tjera. Duhet një trajner që do i përmirësonte futbollistët, Çelsi aktual nuk ka fare identitet”, përfundoi ai.