Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ish-presidentit të Milanit i bllokohet pasaporta

Postuar: 18/10/2018 - 12:54

Jonghong Li erdhi me shumë bujë te Milani dhe falë “pasurisë” së tij, pretendohej që të ngrinte kuqezinjtë në nivelet më të larta të futbollit Botëror. Megjithatë, asgjë nuk shkoi ashtu siç duhet, ku përveç dështimeve në rezultate dhe mungesës së blerjeve të lojtarëve të mëdhenj, Milani po përballet edhe me sanksione të ndryshme nga UEFA. Milani vendosi që të largonte kinezët dhe të afronte në skuadër shoqërinë amerikane Eliot.

 
Mesa duket, ky ka qenë ndër vendimet më të mira të kuqezinjve në vitet e fundit, duke qenë se ish-pronari Li Jonghong po përballet me probleme financiare në Kinë. Qeveria kineze i ka bllokuar pasaportën dhe nuk e lejon që të largohet nga vendi. Shkak për këtë, janë bërë borxhet e shumta të akumuluara në vitet e fundit, ndërkohë që në Itali, ai prezantohej si një nga më të pasurit, aq sa arriti të merrte edhe drejtimin e kuqezinjve

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/11/2018 - 23:23

Shqipëria  u mund në një mënyrë katastrofike sot në shtëpi ndaj Skocisë, me shifrat 0-4, ndërsa në stadium sot ishte edhe ish-tekniku i Kombëtares, ganni De Biasi.

Postuar: 17/11/2018 - 22:58

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Eros Grezda, është shprehur shumë i zhgënjyer pas humbjes së the

Postuar: 17/11/2018 - 22:55

Trajneri i Kombëtares, Kristian Panuçi, për Supersport deklaroi pas ndeshjes:

Postuar: 17/11/2018 - 22:33

Kombëtarja shqiptare mbrëmjen e sotme ka luajtur përballë Skocisë.

Postuar: 17/11/2018 - 22:16

Skocia po bën çfarë të dojë me mbrojtjen kuqezi ndërsa lojtarët shëtisin bluzat në fushën e lojës

Postuar: 17/11/2018 - 21:20

Sikur të mos mjaftonte goli që pësuam që në fillim, Shqipëria ngelet dhe me 10 lojtarë.

Postuar: 17/11/2018 - 21:03

Ish-futbollisti i njohur i Kombëtares shqiptare dhe ekipit të Tiranës, Indrit Fortuzi, u largua n