BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Sport

Ish-sulmuesi plas akuzat e forta: FSHF më kërkoi 100-200 mijë euro që të luaja me Shqipërinë (VIDEO)

Ish-sulmuesi plas akuzat e forta: FSHF më kërkoi 100-200 mijë

Shefki Kuqi, ish-sulmuesi i shumë klubeve të njohura në Angli, Gjermani apo edhe Finlandë ka thënë se në vitin 1999 kur ai nuk kishte vendosur se me cilën kombëtare do luante, Federata Shqiptare e Futbollit i ka kërkuar 100-200 mijë euro për të veshur ngjyrat kuqezi. Akuzat e forta Kuqi i bëri në emisionin "Favorit" në T7, duke thënë se ka dijeni edhe për raste të tjera të ndodhura në Shqipëri.

"Të gjithë e dinë që unë nuk e kam pasur mundësinë që të luaj për Kombëtaren shqiptare. Kam dëgjuar plot debate dhe tifozët që kanë thënë jo tradhtari, jo kështu po ashtu. Dëshira ime, para se të zgjidhja Finlandën, edhe kam tentuar, ka qenë të shkoja në kombëtaren e Shqipërisë. Atëherë duhej të jepje lek për të luajtur në kombëtaren e tyre. Lekë me çanta. Për atë moment që je në fushë, je brenda vijave të bardha, nuk shikohet për kë po luan, e ke punën dhe detyrën tënde, je ti ai që ke vendosur dhe kjo nuk ka krahasim. Lekët mi ka kërkuar federata. Mos gaboj më kanë kërkuar 100-200 mijë euro. Më thanë që do të më ofronin edhe pasaportën. Nuk e kam pranuar, nuk ka qenë e arsyeshme për mua", tha Kuqi fillimisht.

46 vjeçari vijoi duke thënë se nuk ka asnjë kontakt më me njerëz në Federatë, teksa puna për talentet e reja duhet të nisë herët.

"Unë jam kosovar, nuk kam lindur në Shqipëri dhe ata shikoja në atë kënd. Me  federatën e Shqipërisë tani nuk kam asnjë kontakt, por kam dëgjuar dhe raste të tjera që kërkojnë para. Unë i përkrah lojtarët maksimalisht, pavarësisht kombëtares që vendosin të luajnë. E njëjta situatë është dhe me Kosovën. Shumica po lindin jashtë dhe kanë shumë pak qasje me Kosovën. Duhet që puna të kryhet akoma pa mbushur lojtari 18-20 vjeç", tregoi Kuqi mes të tjerash.

Shefki Kuqi tanimë në moshën 46 vjeçare zgjodhi të luante për Finlandën, me kombëtaren e së cilës shënoi 7 gola në 63 ndeshje. Në karrierën e tij, sulmuesi i lindur në Kosovë ka luajtur për Helsinkin, Ipswich, Blackburn, Fulham, Crystal Palace, Derby, Swansea, Newcastle apo edhe Hibernian, ku e mbylli me futbollin e luajtur në vitin 2013.

Video nga emisioni Favorite në T7: