BREAKING NEWS

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve, kush është emri i njohur që i besohet posti i rëndësishëm

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i
x
BREAKING NEWS

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të ardhurave, ja pronat që zotërojnë politikanët shqiptarë, nga Meta e Berisha, te Rama, Basha e deputetët

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të
x
BREAKING NEWS

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë “garda e vjetër” u përjashtuan prej tij, “Foltoren” po e përdor si mjet shantazhi

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë
x
BREAKING NEWS

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as në nëntor, presidenti vijon luftën në prapaskenë

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as
x

Sport

Ish-tekniku i shquar i “djajve të kuq” beson se sulmuesi portugez do të rikthejë lavdinë e skuadrës, një rikthim që ai e vlerësoi fantastik

Ish-tekniku i shquar i “djajve të kuq” beson se sulmuesi

Ish-tekniku i Mançester Junajtid, Aleks Ferguson, është shprehur së fundmi se rikthimi i Kristiano Ronaldos tek “djajtë e kuq” anglezë është i ngjashëm me hyrjen triumfale të Çezarit në Romë. Tekniku skocez, i cili drejtoi ekipin në 13 tituj të Premier League dhe dy kurora të Ligës së Kampionëve midis 1986 dhe 2013, përshkroi atmosferën në stadium para se të tregonte hapat që bëri Ronaldo për të arritur në majë gjatë qëndrimit të tij të parë në Junajtid. “Fantastike, është fantastike. E keni parë atë të shtunë se ishte sikur Çezari të hynte në Romë pas fitores. Unë erdha, pashë, pushtova. Ishte fantastike. Dua të them, për këdo që është tifoz i Junajtid, ne mund të kishim një milion njerëz atje, pa dyshim, pasi kishte aq shumë jashtë, qindra jashtë. Kur ai ishte këtu si fëmijë, procesi mësimor ishte shumë, shumë i shpejtë. "Shumë njerëz thanë se ai ishte zhytës dhe kishte një magji të vogël për këtë, por, pas kësaj, ai po sulmonte mbrojtësit dhe gjithçka që i nevojitej ishte një shtytje dhe ai do të bënte vals me ta. Ai do të sulmonte me shpejtësi të pabesueshme. Unë mendoj se ai është i lindur për këtë punë. Ai sakrifikoi veten për të qenë më i miri. Mbaj mend që ne po luanim me Arsenalin dhe po binte shi. I thashë si do të veprojmë në fushë, me këtë terren të larguar dhe ai ma dha përgjigjen atje në fushë, duke qenë një zgjidhës i çështjeve të mëdha në fushën e lojës”, theksoi Ferguson. Dihet qëndrimi i tij në krah të portugezit edhe atëherë kur lojtari iu bashkua Realit të Madridit, me të cilin shkroi histori. “Ai kishte një ëndërr të shkonte në Real Madrid. Unë nuk isha kundër kësaj, 6 vjet ishin të mrekullueshme për një djalë nga Madeira, duke e çuar këtu menjëherë pas ditëlindjes së tij të 18 -të dhe duke e pasur atë 6 vjet. Më pas erdhi Reali. Unë absolutisht e dija që ai do të bëhej më i miri. Për të qenë të drejtë, ata (Reali) janë një klub që ka prodhuar lojtarë të klasit botëror për vite dhe vite dhe fitoi kupën evropiane kaq shumë herë, 13 apo diçka tjetër. Ju duhet t'u jepni atyre merita - është një platformë ku çdo lojtar i madh do të donte të shkonte, dhe ai e tundi atë platformë, shkroi emrin e tij në historinë e një klubi të madh sikurse është Reali, duke fituar tituj e kupa të Champions League. Kudo ku luan është në nivel maksimal dhe prandaj jam i lumtur për kthimin e tij këtu”, nënvizoi më tej Ferguson. Duhet thënë se në lëvizjet që ka bërë në merkato, Ronaldo gjithmonë e ka marrë mendimin e Fergusonit, të cilin e quan “babai i madh”.