BREAKING NEWS

“Elsën e ‘dogjën’ në Romë”/ Frrok Çupi zbardh zhvillimet më të fundit për ngjarjen që bëri bujë dhe me çfarë po merret këngëtarja: Ja VENDIMI i Gjykatës së Romës për Elsa Lilën. Ky është lajmi, por askush nuk e publikon

“Elsën e ‘dogjën’ në Romë”/ Frrok
x
BREAKING NEWS

“Nuredin Dumani vriste për... ”, Sali Berisha plas deklaratën 'bombë'

“Nuredin Dumani vriste për... ”, Sali Berisha plas
x
BREAKING NEWS

“Janë dy ‘sëmundje’”, Sali Berisha gjen ‘diagnozën’ e krizës brenda PD-së dhe bën deklaratën e fortë

“Janë dy ‘sëmundje’”, Sali Berisha gjen
x
BREAKING NEWS

Operacioni ‘Plumbi i artë’/ Nga Talo Çela te Florenc Çapja, Klodiana Lala zbulon çfarë i pret 14 të rrezikshmit e shpallur në kërkim: Pas një muaji do të...

Operacioni ‘Plumbi i artë’/ Nga Talo Çela te Florenc
x
BREAKING NEWS

"Ndodh për herë të parë"/ Ish-ministrja Mimi Kodheli jep lajmin fantastik, merr postin e rëndësishëm në Asamblenë e NATO-s

"Ndodh për herë të parë"/ Ish-ministrja Mimi
x
BREAKING NEWS

Zjarri 'gjigand' në kryeqytet/ Flakët “përpijnë” tregun e fruta-perimeve në Tiranë, shikoni pamjet çfarë po ndodh mes dy pallateve. Reagon Policia

Zjarri 'gjigand' në kryeqytet/ Flakët
x
BREAKING NEWS

Emrat e tyre dolën në krime të rënda pas dëshmive tronditëse të Dumanit dhe Hoxhajt, SPAK shpall në kërkim ndërkombëtar 14 ‘bosët’ e njohur, shkresat i përcillen Interpolit

Emrat e tyre dolën në krime të rënda pas dëshmive
x
BREAKING NEWS

Zhvillimet e fundit politike, reagon Artan Hoxha dhe lëshon komentin e fortë: Maskara...

Zhvillimet e fundit politike, reagon Artan Hoxha dhe lëshon komentin e
x

Sport

Ishte “mbreti” i merkatos, kush janë futbollistët VIP që menaxhonte Mino Raiola

Ishte “mbreti” i merkatos, kush janë futbollistët VIP

Mino Raiola ndërroi jetë dhe ishte i njohur si “mbreti” i merkatos së futbollit, ku 54-vjeçari kishte si klientë shumë lojtarë të klasit të lartë botëror.

Shumë lojtarë punonin me të pasi Raiola ishte një nga ata agjentë që lojtarët donin të punonin.

Raiola ishte i njohur për menaxhimin e shumë lojtarëve të spikatur në botën e futbollit, pasi ai gjithashtu arrinte t’i shtrinte lojtarët e tij në kampionatet dhe klubet më të mira evropiane.

“Perandoria” e Raiolës është e ndërtuar si më poshtë dhe kaq mjafton për të kuptuar se përse ai quhej “mbreti i merkatos”.

Haaland, Donnarumma, Kluivert, Pellegrini, Pogba, Pinamonti, Lozano, Ibrahimovic, Matuidi, Manolas, Balotelli, Romagnoli, De Vrij, Bonavetura, Verratti, De Ligt, Mkhitarian, Dumfries, Kean.

Kjo ishte perandoria e Raiolës, ku lojtarët e përmendur më sipër ishin më të mirët që ai zotëronte.