Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Paketa e Biznesit në mbështetje të çdo biznesi shqiptar

Paketa e Biznesit në mbështetje të çdo biznesi shqiptar
x

Sport

Ishte në helikopterin privat që u rrëzua në Kaliforni, vdes tragjikisht legjenda e basketbollit Kobe Bryant, kjo është vlera e pasurisë së tij marramendëse

Ishte në helikopterin privat që u rrëzua në Kaliforni, vdes

Sporti në zi. Ndërron jetë në mënyrë tragjike nga një aksident ish-basketbollisti i njohur i NBA-së Kobe Bryant. Mediat botërore raportojnë se legjenda e basketbollit amerikan dhe botëror humbi jetën nga një aksident ajror, pasi helikopteri me të cilin po udhëtonte u rrëzua në Kaliforni.

Ai u tërhoq nga basketbolli pas sezonit të vitit 2016.

41-vjeçari shpenzoi 20 vite të karrierës së tij me LA LAKERS, duke u kthyer në një nga lojtarët me më shumë trofe e çmime të fituara. Për 2 dekada ai fitoi 5 kampionate.

Pasuria e tij në vitin 2019 është llogaritur 500 milion dollarë.