BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri/ Më shumë se 900 raste të reja, MSH zbardh bilancin e 24 orëve të fundit

COVID në Shqipëri/ Më shumë se 900 raste të reja, MSH
x
BREAKING NEWS

Zgjerimi i BE, lajm i mirë për Shqipërinë, rriten shanset për anëtarësim

Zgjerimi i BE, lajm i mirë për Shqipërinë, rriten shanset
x
BREAKING NEWS

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike të premten

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike
x
BREAKING NEWS

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr vendimin për Sokol Mjacajn, ia ‘hedh çelësat në det’

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr
x
BREAKING NEWS

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet për emërimet brenda Partisë Socialiste dhe ia numëron ‘një nga një’ kryeministrit: Gjithçka e vendos Rama sikur është shefi i Shtabit. Si kjo situatë nuk ka pasur ndonjëherë

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet
x
BREAKING NEWS

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu tregon kur vjen kthesa e madhe dhe si parashikohet fundjava

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu
x
BREAKING NEWS

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak Braho hedh dritë mbi skandalin e madh me rrugën Kardhiq-Delvinë: Aferë korruptive! Balluku pjesë e oligarkisë së kryeministrit. Ai është megaloman dhe…/ Rama i ka hipur...

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak
x
BREAKING NEWS

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të drejtë"/ Spartak Braho plas deklaratën e fortë për aferën e inceneratorëve: Skandali është kaq i fortë sa…Ja pse Rama nuk e jep dorëheqjen. A do ketë fundin e Musolinit?

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të
x

Sport

Ishte pro pushtimit të Ukrainës nga Rusia, UEFA iu ‘bën gjëmën’ ekipeve të këtij vendi

Ishte pro pushtimit të Ukrainës nga Rusia, UEFA iu ‘bën

Asnjë përballje deri në dispozita të reja, për të garantuar sigurinë e ekipeve dhe lojtarëve. Sot në mëngjes, Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s vendosi që klubet bjelloruse dhe ukrainase nuk do të jenë në gjendje të konkurrojnë në garat ndërkombëtare kundër njëri-tjetrit.

Po kështu, është konfirmuar pamundësia e zhvillimit të ndeshjeve të organizuara nga UEFA në territorin bjellorus. Ja deklarata zyrtare e qeverisë europiane të futbollit:

"Meqenëse pushtimi i Ukrainës nga Rusia u lehtësua nga kalimi i forcave të armatosura përmes Bjellorusisë, asnjë ndeshje e UEFA-s nuk mund të luhet në këtë territor.

Ndeshjet e ekipeve bjelloruse, gjithashtu duhet të luhen vetëm jashtë vendit. Nga ana tjetër pritet që asnjë tifoz i këtyre të fundit të mos mund të largohet për t’i parë ndeshjet”.

Qëllimi i këtij vendimi është që të sigurohet se të gjithë profesionistët mund t’i kryejnë detyrat e tyre në mënyrën më të mirë të mundshme, pavarësisht nga konflikti i vazhdueshëm ushtarak.

Për të njëjtat arsye, UEFA ka garantuar se do të prezantojë kritere të reja shorti, që synojnë ta bëjnë të pamundur përballjen në fushë mes ekipeve ukrainase dhe bjelloruse.